Kobe Bryant'ın önce 675 bin TL'lik saati sonra kendisi Türkiye'ye gelecek

AYC Saat, ünlü basketbol oyuncusu Kobe Bryant için Nubeo'nun tasarladığı 675 bin TL'lik Black Mamba saatlerini Ocak ayı sonunda Türkiye'ye getirecek

Pazartesi 16.11.2009
ABONE OL
SAAT distribütörü AYC, Nubeo markasının ünlü basketbol oyuncusu Kobe Bryant'tan esinlenerek koleksiyonuna dahil ettiği Black Mamba adı verilen en pahalı serisini 2010 Ocak ayı sonunda Türkiye'ye getiriyor. Kendisi yeşil, dili ise siyah, öldürücü bir yılan olan ve tek vuruşta avını etkisiz hale getiren Black Mamba yılanından adını alan serideki saatler 39 bin frank ile 450 bin frank (675 bin TL) arasında değişecek. Tek atışla rakiplerini etkisiz hale getirmesi nedeniyle Kobe Bryant'a da Black Mamba deniliyor. Erkekler için taşlı olarak üretilen Black Mamba serisinin pırlanta ve zümrüt taşlara çift seri halinde işlenen en pahalı saati Türkiye'ye de 675 bin TL'den satılacak. AYC Saat sahibi Fatih Yaman, özellikle spor ve sanat camiasından saate çok fazla talep aldıklarını söyledi. Black Mamba serisindeki siyah safir taşlı en pahalı saatlerden sadece 24 tane üretilecek. 24 rakamı Kobe Bryant'ın sırt numarası olması nedeniyle önem taşıyor. Serinin dışında tek cephesi taşlarla süslü olan ürünü ise 150 bin franktan satılacak ve yine 24 rakamından esinlenilerek 240 adet ile sınırlı üretilecek. 39 bin franktan başlayan taşsız seri ise Bryant'ın bir maçta attığı en yüksek sayı olan 81'den esinlenilerek 810 tane ile sınırlı olacak. Yaman, seriden Türkiye'ye ne kadar getireceklerini daha belli olmadığını talebe göre karar vereceklerini söyledi.

UYKUYU DÜZENLİYOR

Nubeo'nun bir başka serisinde ise uykuyu düzenleyen saatler üretti. Özellikle de uykuya dalmakta problem yaşayanlar için uygun olan bu seri için Alman Uyku Enstisüsü Derneği ile çalışılarak özel bir teknoloji geliştirildi. Uyku düzenini yüzde 86 oranında düzenleyen saatler 300 ile 700 euro arasında satılacak.