Ayda 2 bin satış hedefi koydu bir haftada bin konut sattı

Bahçeşehir'deki Fi-Yaka projesinde bir haftada bin konut satan Fi Yapı, 2011 yılında 25 bin konutluk projelere start verecek. Hedef 10 yılda 35 bini Anadolu'da olmak üzere 100 bin konut sayısına ulaşmak

Fi Yapı, Bahçeçeşehir'de 59 bin TL'den başlayan fiyatlarla satışa çıkarttığı 3 bin 160 konutluk Fi-Yaka Bahçeşehir projesinde bir haftada binin üzerinde daire sattı. Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan projenin satışa çıktığı basın toplantısında bir ayda 2 bin konut satmayı hedeflediklerini açıklamıştı. İnan, hayata geçirdikleri projelerde ticari alanlar da inşa ettiklerini ifade ederek, "Ticari alanların geliri ile arsa maliyetini ve ticari alanların inşaat maliyetini karşılıyorum. Konutların fiyatını belirlerken de sıfır arsa maliyeti üzerinden belirliyoruz ve metrekaresi 825 liraya daire satıyoruz" açıklamasında bulundu. İnan, amaçlarının minimum fiyatlarla maksimum iş yapılabileceğini ispatlamak olduğuna dikkat çekti.

2011'DE 25 BİN KONUTA START

21 Kasım'da 300 konutluk Fiyaka Tuzla 2. Etap ve Aralık'ta 500 konutluk Gebze projelerine başlayacaklarını ifade eden İnan, 2011 yılına kadar yeni projeye başlamayacaklarını, ellerindeki projeleri tamamlayıp teslim edeceklerini kaydetti. İnan 2011 yılında 25 bin konut yapımına start vereceklerini açıklayarak, "Tüm bu projelerin arsalarını 2010 yılında alacağız. Mimari projelerini hazırlayarak, bu projelerin nerede ve kaç konuttan oluşacağını 2011 başında bir basın toplantısı düzenleyerek açıklayacağız" dedi. İnan, Fi Yaka Bahçeşehir projesi için danışman bir firma aracılığı ile tüm dairelerde uygulanmak üzere ayrıcalıklı yapı ve yaşam sistemi ge1iştirdiklerini belirterek, sistem ve altyapısının 1 milyon 750 bin dolara malolduğunu kaydetti. Sistemin demosunun yaklaşık 1 ay içerisinde hazır olacağına değinen İnan, sistemin tüm uygulamalarını canlı olarak müşterilere sunacaklarını kaydetti.

BİZE ULAŞIN