Bayramda otoyollar ve köprüler ücretsiz

Kurban Bayramı'nda otoyollar ve boğaz köprülerinin ücretsiz olmasına ilişkin Bakanlar Kurulu kararı, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Çarşamba 18.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 18.11.2009 10:39
ABONE OL
Karara göre, vatandaşlar, Kurban Bayramı tatili nedeniyle, 26 Kasım 2009 Perşembe günü saat 00.00'dan başlayarak 30 Kasım 2009 Pazartesi günü saat 24.00'e kadar otoyollar ve boğaz köprülerinden ücretsiz yararlanacak.

Kararda, 27 Kasım 2009 Cuma günü saat 00.00'dan başlayarak 30 Kasım 2009 Pazartesi günü saat 24.00'a kadar belediyelerle bunların kurdukları birlik, müessese ve işletmelerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden de ücretsiz yararlanılacağı kaydedildi.

BAYRAMDA ULAŞIM %50 İNDİRİMLİ
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 4 gün sürecek olan Kurban Bayramı süresine toplu taşıma araçlarının yüzde 50 indirimli olacağını açıkladı.

İBB ayrıca, park, cadde, sokak ve meydanlarda kurban kesimine izin verilmeyeceğini, umuma açık yerlerde kesim yapılması durumunda yasal işlem yapılacağını bildirildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden (İBB) yapılan yazılı açıklamada, İBB'nin 27 Kasım Cuma günü başlayacak Kurban Bayramı'nın, İstanbulluların rahat ve huzurlu geçirmesi için bir dizi önlem alındığı duyuruldu. Buna göre İETT'nin Arife ve Bayram günlerinde artacak yolcu yoğunluğuna paralel olarak otobüs sefer sayısını artıracağı, normal ve ek seferlerin düzenli olarak yapılması için gereken tüm tedbirlerin alınacağı belirtildi. Alınan tedbirler kapsamında Ulaşım A.Ş'nin, Bayram tatili süresince, tam kadro ve tam filo hizmet vereceği bildirilen açıklamada, "Dört gün boyunca metro, hafif metro ve tramvay seferleri, öğleden önce seyrek, öğleden sonraları ise sıklaştırılarak gerçekleşecek" denildi. İstanbul Deniz Otobüsleri'nin ise sefer sayılarını artıracağı, rezervasyon tarihlerini genişleterek vatandaşlara hizmet sunacağı bildirilen açıklamada, "Biletler tüm Varan Turizm acentelerinden temin edilebilecek" denildi.