Asyalı Celebrity, sporun Zara'sı olmaya geldi

Asyalı Celebrity Fitness, orta segmentteki spor salonu boşluğunu görerek 30 şube ve 45 milyon dolarlık yatırım hedefiyle geldi. CEO John Franklin, "Spor salonlarının Zara'sı olacağız" dedi

Perşembe 19.11.2009
Son Güncelleme: Perşembe 19.11.2009
ABONE OL
Asya'nın en büyük ikinci özel yatırım sermaye şirketlerinden Navis'in sahip olduğu Celebrity Fitness Center, Türkiye'de orta gelir grubunu hedefleyen spor salonları kurmak için geldi. İlk yatırımını Etiler'de eski Dalmaz Center'ın yerine kuran Celebrity Fitness CEO'su John Franklin, "Spor salonlarının Zara'sı olmaya geldik" diye konuştu. Türkiye'deki fırsatları İstanbul'u ziyareti sırasında gördüğünü söyleyen Franklin "İnsanlar çok modern ve modayı yakından takip ettiklerini gördüm. Kendimi Londra ya da Paris'te sandım. Bu da bizim potansiyelimize çok uygun" diye konuştu. Sadece üst gelir düzeyi insanların değil herkesin spor yapmaya hakkı olduğunu söyleyen Franklin, "Amacımız herkes için uygun ve ulaşılır spor salonları yaratmak" diye konuştu. Franklin, sloganlarının ise kalite için en uygun fiyat olacağını söyledi.

AYLIK ÜYELİK 99 TL

Spor salonlarında kullanılacak tüm ekipmanların son teknoloji olduğunu da hatırlatan Franklin, "Bir mağazaya girersiniz ve bir elbise beğenirsiniz. Elbisenin 400 dolar değil de 99 dolar olduğunu gördüğünüzde ise daha çok bağlanırsınız. İşte biz de bu etkiyi yaratmayı hedefliyoruz" dedi. Franklin , aylık üyeliklerin 99 TL ile 168 TL arasında değişeceğini söyledi. Franklin , spor merkezlerini üçe ayıracaklarını orta gelir grubu için Celebrity Express, orta üstü gelir grubu için Celebrity, üst gelir grubu için ise Celebrity VIP markasıyla hizmet vereceklerini kaydetti. Franklin, "Celebrity, gece kulübü havasında, Celebrity Express'ler South Beach Miami konseptinde, VIP'ler ise beyaz konseptte olacak' diye konuştu.

ENDONEZYA HİNDİSTAN VE MALEZYA'DA BÜYÜYOR
Merkezi Endonzya'da olan ve Hindistan ve Malezya gibi ülkelerde de şubeleri bulunan Celebrity Fitness'ın Türkiye'de büyümeyi hedeflediğni kaydeden Franklin üç senede 30 fitness salonuna ulaşmak istediklerini söyledi. Franklin 3 yıl içindeki yatırım hedefini ise 45 milyon TL olarak açıkladı.