Hediyeyi tartışıp, Saddam örneğiyle kapıyı gösterdiler

Müfettişe hediye vermekle suçlanan İTB Başkanı Basmacı "Görevi bırakacağım" dedi, Ümit Kiler ise yönetim kurulunu da istifaya davet etti

Cuma 20.11.2009
ABONE OL
İstanbul Ticaret Borsası'nın (İTB) aylık meclis toplantısı hediye tartışmasına sahne oldu. Meclis Başkanı İslam Ali Kopuz, İTB'yi denetlemeye gelen müfettişlerin, Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Ekrem Basmacı'nın 20 yıllık dostu olduğunu ve bu müfettişe Ramazan'da, paket, yılbaşında da hindi gönderdiğini iddia etti.

'BAŞKANLIĞI BIRAKACAĞIM'
Önceki açıklamaları nedeniyle hakkında inceleme yapılan Basmacı, bayramlarda ve yılbaşında verilen lokum veya Ramazan'da verilen iftariyeliğin "Bakanlığa hediyeler" denilerek çarpıtıldığını savundu. Basmacı "Meclis üyelerine sevgim ne kadar olursa olsun, bu görevi götüremeyeceğimi takdir etmenizi diliyor ve tahkikatlar neticelendiğinde görevimden ayrılacağımı bildiriyorum'' dedi. Meclis üyesi ve Kiler Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Kiler ise "Aynı onurlu hareketi yönetim kurulundan da bekliyoruz. Hiçkimse Saddam Hüseyin kadar Irak'ı sevmiyordu Ama ülkeyi felakete sürükledi. Niye? Yanlış uygulamalarla... Sadece 'ben seviyorum, çok çalışıyorum ile olmuyor. Bunun, herkes tarafından görülüp hak verilmesi lazım'' diye konuştu.