Uganda'da gorillerle yürütüp Dubrovnik'te fenerde uyutacak

Kişiye özel turlar düzenleyen "seyahat terzihanesi" Bradipo Travel Design, maceracıları Uganda'da gorillerle trekkinge götürecek. Hedef ise 100 müşteri ile yılda 1 milyon euro ciro

Cumartesi 21.11.2009
Son Güncelleme: Cuma 20.11.2009
ABONE OL
Adını maymungiller familyasından uyuşuk bir hayvan türünden alan İtalyan lüks turizm şirketi Bradipo Travel Design, macera peşinde olanları Uganda'da gorillerle trekking'e, ilginç deneyimler arayanları Dubrovnik'te deniz fenerlerinde konaklamayı geziye nostalji yapmak isteyenleri Roma'da Audrey Hepburn'un ayak izlerinden tatile çıkarıyor. Bir yıl önce Pronto Tur'un sahibi Ali Onaran'ın Türkiye'de getirdiği Bradipo Travel Design, maceradan gurmeye kadar farklı alanlarda kişiye özel turlar düzenliyor. Bu turlardan Uganda'da gorillerle trekking turu son dönemde ilgi görüyor. Tur, Virunga Yanardağı ile Ruwenzori dağları arasında yaşayan, boyları 2 metreyi aşan dağ gorillerinin doğal ortamında özel korumalar eşliğinde yapılıyor. Tur öncesinde katılımcılar bölgedeki uzmanlar tarafından hayvanların davranışları ile ilgili kısa bir bilgilendiriliyor. Bradipo Travel Design Genel Müdürü Nuray Onaran, 4 bin 650 eurodan başlayan turun son dönemde macera tutkunlarının çok ilgisini çektiğini söyledi.

28 BİN EURO'YA GURME

Yılda sadece 100 özel müşteriyi hedeflediklerini kaydeden Onaran, "Bazen günde 3 telefon çalıyor. Ancak tüm bir haftamızı tek bir müşterinin turuna ayırabiliyoruz" diye konuştu. Ortalama seyahat fiyatlarının 4-5 bin euro olduğundan bahseden Onaran, "Sadece ilginç turlar değil New York gibi şehir turları da düzenliyoruz. Ancak bunlara ilginç konseptler katıyoruz" dedi. Onaran, ilgi gören bir başka turun ise İtalya'nın Franciacorta bölgesindeki 28 bin 600 euroluk gurme turu olduğunu kaydetti.

'Yılbaşında nerdeyiz diye arayanlar var'
BUTİK turları tercih edenlerin yaş ortalamasının 30'un üzerinde olduğunu söyleyen Ali Onaran, müşterilerimiz daha çok iş, spor ev sanat dünyasından olduğunu söyledi. Özel bir tur organize ederken müşterilerle çok yakın çalıştıklarını da söyleyen Onaran, "Bazen gecenin bir yarısı cep telefonundan arayıp 'Yılbaşında nereye gidiyoruz' diye arayabiliyorlar" dedi. Onaran, bu yıl 100 çiftin kendileriyle tatile çıktığını söyleyerek 1 milyon euro ciroya ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.