HABER TURU

Pazartesi 23.11.2009
ABONE OL
Helal Gıda Konseyi 2010'da Türkiye'de toplanacak
GIDA
ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalandırma Araştırmaları Derneği (GİMDES) Başkanı Hüseyin Büyüközer, 50 ülkenin üye olduğu Dünya Helal Konseyi'nin (WHC) 7. Kongresi'nin Çin'de yapıldığını belirterek, konseyin 8. kongresinin 2010 yılı kasım ayında Türkiye'de yapılmasının kararlaştırıldığını bildirdi. Hüseyin Büyüközer "Kongreyi 17 ve 18 Kasım 2010 tarihleri arasında İstanbul'da yapmayı düşünüyoruz. Kongreyle aynı tarihlerde İstanbul'da uluslararası helal gıda fuarı yapılması düşünülüyor'' dedi.

Talep çok zayıf kurban fiyatları düşebilir'
TÜRKİYE
Ziraatçılar Derneği, (TZD) Genel Başkanı İbrahim Yetkin, meslek hayatı boyunca bu yıl ilk kez, kurbanlık hayvan pazarlarında yeterli müşteri bulunmadığı gibi, hayvan sayısının da çok az olduğu tespitinde bulunduğunu söyledi. Türkiye'de, geçen yıl, kurbanlık koyunun tanesinin 250-300 lira düzeyinde olduğunu hatırlatan Yetkin, bu yıl kurbanlık koyun fiyatının ise 700-800 liradan işlem gördüğünü bildirdi. Yetkin, talebin çok düşük olması nedeniyle kurban fiyatlarının önümüzdeki günlerde düşeceği kanaatinde olduğunu ifade etti.

'Türkiye ucuz tatil cenneti sakın fırsatı kaçırmayın'
TÜRKİYE, seyahat edilecek en ucuz 10 tatil güzergahı arasında gösterildi. İngiltere merkezli internet sitelerindeki anketlerde, Türkiye'nin hem Avrupa'nın içinde hem de Avrupa'daki pahalılığın dışında bir gezi ülkesi olduğu vurgulandı. Türk Lirası'nın, İngiliz Sterlini açısından, ucuza seyahat edilebilecek ülkeler arasında yer aldığına hafta sonu bile gezilerek, alışveriş yapılabileceğine dikkat çekildi. Otel fiyatlarının önümüzdeki yıllarda artış göstereceği ve bu nedenle, otel fiyatları yükselmeden bu fırsatın iyi değerlendirilebileceği ifade edildi.

T.Telekom bayramda 4 saat bedava görüştürecek
TÜRK
Telekom, bayramda toplam 4 saat bedava görüşme dakikası hediye edecek.Türk Telekom'dan yapılan açıklamada, Türk Telekom'un, tüm müşterilerine bayramın birinci ve ikinci günü kullanmaları için 2'şer saatten toplam 4 saat görüşme dakikası hediye edeceği bildirildi.Açıklamada, bu dakikaların hem şehiriçi hem de şehirlerarası görüşmelerde kullanılabileceği, müşterilerin hediye dakikalarından günün her saatinde yararlanabilecekleri kaydedildi.

Türkiye'de teknoloji pazarı küçüldü
TÜKETİCİ
teknolojisi ürünleri pazarı, bu yılın ikinci çeyreğinde gösterdiği büyümeye rağmen, üçüncü çeyrekte düşüşe geçti.GFK Araştırma Grubunun iş birimi ''GFK TEMAX Türkiye'' nin 7 gruptan oluşan tüketici teknolojisi ürünleri pazarının 2009 üçüncü çeyrek araştırma sonuçları açıklandı. Buna göre, toplam tüketici teknolojisi ürünleri pazarı üçüncü çeyrekte geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5.6 küçülerek 3.6 milyar lira değerini elde etti.