1923 adet Cumhuriyet kalemi yaptı, Türk inşaat şirketi hepsini istedi

Visconti'nin, 1923 adet Cumhuriyet kalemi piyasaya çıkmadan talep rekoru kırdı. İnşaat şirketinin tümünü alma isteği geri çevrildi

Pazar 29.11.2009
ABONE OL
İtalyan kalem markası Visconti, Türkiye temsilciliğinden gelen talep üzerine Cumhuriyet adı verilen ay yıldızlı Türkiye kalemlerini üretecek. 250 dolardan satılması planlanan, kırmızı beyaz renginde ay yıldızlı Cumhuriyet kalemleri daha Türkiye'ye gelmeden devlet dairelerinden ve işadamlarından çok sayıda talep aldı. Cumhuriyetin ilan edildiği 1923 yılı dikkate alınarak 1923 adet üretilecek kalemler için adı açıklanmayan ve yurtdışında çok sayıda projesi bulunan bir inşaat şirketinin üretimin tamamını almak istediği öğrenildi. Visconti Türkiye Genel Müdürü Ümit İşeri, "Yurtdışında çok sayıda projesi bulunan bir inşaat şirketi 1923 adetlik üretimin tamamını almak istedi. Ancak biz bu özel üretimi tek bir şirket adına yapmak istemediğimiz için kabul etmedik" diye konuştu. İşeri, çok sayıda talep aldıklarını belirterek, "1923 değil 19 bin 230 adet yaptırsak hepsini satardık" diye konuştu.

TANITIMI GÜNEYDOĞU'DA

Daha satışına başlanmayan kalemlere Ankara'da bakanlıklardan da 200'e yakın talebin geldiği öğrenildi. İşeri, özellikle yurtdışı ile çalışan işadamları ve devlet yetkililerinden talep alıyoruz" diye konuştu. İşeri, kalemin Türkiye'deki tanıtımını ise Güneydoğu'da bir yerde yapmak istediklerini söyledi.