Ülker mutluluğun fotoğrafını çekti

Ülker, 65'inci yılını tüketiciler için yarattığı "Mutlu anlar" konsepti reklam kampanyası ile kutluyor

Pazar 06.12.2009
Son Güncelleme: Pazar 06.12.2009
ABONE OL
Ülker, 65'inci yılında "Hayatı Güzel Kılan Mutlu Bir An'' konseptli reklam kampanyasına başladı. Ülker'den yapılan açıklamada, TV, sinema, yazılı basın, açık hava ve internet reklamlarından oluşan kampanyanın, Ülker'in 65 yıldır tüketicisi için yarattığı "mutlu anlar''ı konu aldığı belirtildi.

FELSEFESİ SABRİ ÜLKER'DEN

Kampanya öncesinde "Ülker'' markasının insanlarda neleri çağrıştırdığına dair geniş bir araştırma yaptıklarını kaydeden Yıldız Holding Pazarlama Başkanı Ahad Afridi, şöyle dedi: "Gördük ki çocuk, genç, yaşlı, çalışan, öğrenci, işadamı, ev kadını gibi hangi yaş ve cinsiyetten olursa olsun, insanların Ülker ürünlerinin en az bir tanesine dair mutlu bir anısı var. Bu 'mutlu anlar ve anılar' sohbetlere konu oluyor. İnsanlar, çocukluklarında Ülker Çokomel kağıtlarını nasıl düzeltip defterlerinin arasında biriktirdiklerini ya da meşhur Ülker tüplü Çokokrem'in son damlasını ziyan etmemek için nasıl uğraştıklarını birbirlerine anlatıyor.'' Afridi, reklam konseptininin, Ülker'in Onursal Başkanı Sabri Ülker'in ''Herkesin mutlu bir çocukluk geçirmeye hakkı vardır'' felsefesiyle de uyuştuğunu kaydetti.

***

Vapurda geçen reklam filmi, farklı statülerde, farklı hayatları yaşamış, farklı yaşlardaki insanların mutluluk anlarını anlatıyor. Üniversite kampüsünde geçen diğer film ise, onlarca yıldır var olan, her yeni neslin hayatına girmeyi başarabilen, değişen, bir sosyal fenomen olarak enerjisini kaybetmeden artan mutlu anları, yani geleceğin projesini anlatıyor.