Borcunu ödemeyen belediye elektriksiz kalacak

Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ) Genel Müdürü Ahmet Erdoğan, borcunu ödemeyen belediyelerin elektriğinin kesileceğini belirterek, ''Belediyelere elektrik borcunu ödemesini kolaylaştırmak için taksitlendirme yapıyoruz.

Perşembe 10.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Perşembe 10.12.2009 17:01
ABONE OL
Ancak taksitleri ödeyen belediyeler yeni harcadığı elektriğin bedelini ödemiyorlar. Bu nedenle bizler de elektriği kesme uygulamasına başvuracağız'' dedi.

Erdoğan, genel müdürlükte düzenlediği basın toplantısında, Trakya'nın daha iyi yerlere gelmesi adına yeni yeni proje çalışmaları yaptıklarını söyledi.

Tekirdağ ve Çerkezköy'e 44 milyon liralık yatırım yapıldığını ifade eden Erdoğan, Trakya'da 3 sene içerisinde tamamlanacak olan projelerin toplam maliyetinin 20 milyon avro olduğunu belirtti.

Yapılan projelerin geleceği düşünerek yapıldığını belirten Erdoğan, şehir şebekelerinin büyük kısmının yer altına alınacağını ve yenileyeceğini kaydetti.

Tekirdağ çevre yollarını ışıklandırdıklarını söyleyen Erdoğan, ''Tekirdağ bu ışıklandırma sayesinde gerdanlık gibi görünecek'' dedi.

Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

''Üzgünüm ki belediye borçları konusunda iyi şeyler söyleyemiyorum. Bir çok belediyenin TREDAŞ'a borcu var. Bu borcun da belediyelerin su paralarını toplayamamasından kaynaklandığını düşünüyorum.

Borcunu ödemeyen belediyelerin elektriğini keseceğiz. Belediyelere elektrik borcunu ödemesini kolaylaştırmak için taksitlendirme yapıyoruz. Ancak taksitleri ödeyen belediyeler yeni harcadığı elektriğin bedelini ödemiyorlar. Bu nedenle bizler de elektriği kesme uygulamasına başvuracağız. Daha iyi hizmet vermek için sattığınız malın karşılığını mutlaka almanız lazım.''

Sanayideki enerji tüketiminin her ay yüzde 10 oranında arttığını, bunun da sanayi kapasitesinin arttığının bir göstergesi olduğunu anlatan Erdoğan, sanayinin istihdamı arttırdığını, herkesin bu konuda duyarlı davranması gerektiğini belirtti.