Prada Nişantaşı'nda % 4 daha pahalı olacak

Türkiye'deki ilk mağazasını Nişantaşı'nda açan lüks devi İtalyan Prada, ikinci mağazayı 2010'da İstinyepark'ta açacak. Marka, İstanbul'da Milano'dan % 4 pahalıya satacak

Cuma 11.12.2009
ABONE OL
Lüks ürünler segmentinin önde gelen markalarından İtalyan Prada Türkiye'deki ilk mağazasını İstanbul Nişantaşı'nda açtı. Prada'nın İdari İşlerden Sorumlu Genel Müdürü Sebastian Suhl, "Türkiye her zaman bizim için önemli bir pazar olmuştur. Bölgenin en büyük lüks mağazasını açmamız da bu ülkeye olan güvenimizin bir göstergesi" dedi. İstanbul'da mağaza açma konusunda geç kaldıklarını düşünmediklerini dile getiren Suhl, bugüne kadar markanın konseptine uygun yeni bir mağaza yeri baktıklarını bulur bulmaz da tuttuklarını ifade etti.

100 MİLYON EURO YATIRDIK

Prada'nın 2007 yılından bu yana doğrudan perakendeyi ön plana alma stratejisi çizdiğini belirten Suhl, şu an toplam satışlar içerisinde yüzde 60'ları bulan doğrudan perakendeyi yüzde 70'e çıkarmayı hedeflediklerini, bu stratejiyi destekmelek için 100 milyon euroluk yatırım yaptıklarını söyledi. Doğrudan perakende alanında büyüme stratejisi çerçevesinde çok önemli bir potansiyel gördükleri Ortadoğu ve Körfez bölgesinde de etkin olmak istediklerine değinen Suhl, "O bölgede ciddi fırsatlar var ve hızlı harelet etmek istiyoruz" dedi.

ANKARA'YA DA GİRECEK
İkinci mağazalarını 2010 yılının ilk yarısında İstinye Park'ta açmayı planladıklarını ifade eden Suhl, ardından gelecek mağazalarını ise Ankara ve tatil beldelerinde açacaklarını dile getirdi. Suhl, mağazalarında satılan ürünlerin büyük kısmının, İtalya'daki 17 fabrikalarında üretildiğini, Türkiye'den aldıkları ürünlerin tüm mağazalarında olduğu gibi Türkiye'de de aynı oranda bulunacağını kaydetti.