Bursalı kestaneci Kafkas Ferrero'yu müşterisi yaptı

Kafkas, kestane şekerleri ile yurtdışına açılıyor. İtalyan Ferrero'ya üretim yapacak olan firma, Fransa'ya da özel yılbaşı şekerleri üretiyor

Cumartesi 12.12.2009
ABONE OL
TÜRKİYE'NİN en köklü kestane şekeri üreticilerinden Bursalı Kafkas, İtalya'nın önde gelen çikolata üreticisi Ferrero Roche'ye üretim yapacak. Kafkas Genel Müdürü Ali Tatveren, Türkiye'den yarı mamül göndereceklerini söyledi.

NOEL'E ÖZEL ÇİKOLATA
Ürünün lüks ürün kategorisinde olduğunu ve henüz test aşamasında olunduğunu belirten Tatveren, "Biz perakendedeki düşüşü endüstriyel toptana çevirmeye çalışıyoruz. Ülker'e, Algida'ya ve yurt dışında bazı markalara ürünler yapıyoruz" dedi. Ferrero'unun kendilerini seçmesini kaliteye bağlayan Ali Tatveren, "İtalyanlar bizim kalite standardımıza güveniyorlar. İtalya'da bu anlamda bizden daha iyi bir ülke yok. Onlara alkollü ve kestaneli bir ürün yapacağız" dedi. Tatveren şöyle konuştu: "Fransa'ya özel ürettiğimiz vanilya ve şeker oranı yüksek bir ürünümüz var. Özellikle yeni yıl öncesi bu ürüne olan talep artıyor. Bu üründen yıllık 500 bin paket ihraç ediyoruz."