Su grubuysan çift taraflı ateşsen sert yastıkta yat

White&Soft markasının sahibi Cem Akın, eşinin astroloji merakından esinlenip burçların özelliklerine göre yastık satışına başladı

Cumartesi 12.12.2009
ABONE OL
6 yıldır yatak işinde faaliyet gösteren 2 yıl önce de White&Soft markasıyla pazarda yer alan Cem Akın, mitolojiye düşkün karısından esinlenerek burçlara göre yastık üretti. "Ben materyalist bir insanım hiç astrolojiye inanmazdım ama eşim bu işle yakından ilgili. Astrolojinin günlük hayatı nasıl etkilediğini gördüğümde bunu hemen yastıkta uygulamaya karar verdim" diyen Akın, burçların yer aldığı ateş, su, toprak ve hava gruplarının özelliklerine yastıkları da 79 TL'den satışa sundu. Akın bu ürünlerin özellikle kadınlar tarafında hediye amaçlı ilgi gördüğünü dile getirdi.

ÖNCE ANNEYE YATAK
Yaz döneminde müşterilerinin yazlık ya da tatil yaptıkları yerlere yastık ya da yatak gönderdiklerini söyleyen Akın, "Müşterilerimizin yüzde 90'ı gittiği yerde rahat edemeyip bizden yastık ve yatak istiyor. Biz de kargoyla bu sorunu hallediyoruz. Sırf bu işi çözmek için taşınabilir yastıklar ürettik" dedi. Türk insanının satın aldığı yataktan memnun kalırsa kendinden sonra çocuklarından önce annesine almayı tercih ettiğinin altını çizen Akın, bu eğilimin altında anneyi rahat ettirme isteğinin yattığını dile getirdi. Akın, 2010'da ultra lüks ürünler de üretmeye başlayacaklarını kaydetti.