Gıda marketlerini sattı Alman Rossmann'la kozmetik işine giriyor

Samsun'daki marketlerini CarrefourSa'ya sattıktan sonra For You mağazalarının bir kısmını satın alan Fevzi Pınar, Alman kozmetik devi Rossman'ı Türkiye'ye getirdi

Salı 15.12.2009
Son Güncelleme: Salı 15.12.2009
ABONE OL
Samsun'da kendine ait 12 adet Pınar Marketler Zinciri'ni CarrefourSa'ya sattıktan sonra PNR Cosmetics adıyla kozmetik perakendeciliğinde büyüme kararı alan Fevzi Pınar, Alman kozmetik devi Rossmann'ı Türkiye'ye getirdi. Geçtiğimiz aylarda iflas erteleme talebinde bulunan For You mağazalarının İstanbul'da olan yaklaşık 10 mağazasını satın almak için protokol imzalayan Pınar, Rossmann ile For You'dan boşalan kozmetik perakende pazarında açığı kapatıp hızla büyümeyi hedefliyor.

BİN 200 MAĞAZASI VAR

Almanya'nın kozmetikte üçüncü, perakendede 13'üncü büyük firması olan Rossmann'ın bin 500 mağazası var. 2008'de 2.9 milyar euroluk ciro yakalayan firma ağırlıklı olarak 400 metrekarelik mağazalarında bebek mamasından evcil hayvan mamalarına, kozmetikten elektronik ürünlere, vitaminden ev temizlik ürünlerine kadar pek çok ürünün satışını yapıyor. Firma kendine ait 40 market markası dışında yaklaşık 10 bin ürünün satışını yapıyor. Bu açıdan bakıldığında metrekareleri 150 - 400 metrekare arasında değişen For You mağazaları Rossmann için uygun görünüyor.