Divan Asia açıldı, otelin içini döşemek 'şeytana marka giydiren'e kaldı

Divan Otelleri, 6'ncı otelini Pendik'te açtı. Şahsuvaroğlu'nun yatırımcı olduğu Divan Asia, 125 milyon dolara maloldu

Çarşamba 16.12.2009
ABONE OL
Koç Holding bünyesinde Divan Otelleri, Elmadağ'da yapımı devam eden Divan İstanbul ile birlikte 6. oteli olan Divan Asia İstanbul'u önceki akşam düzenlenen bir kokteyle açtı. Açılışa, Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Palmira Turizm Başkanı Semahat Arsel, Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç, Koç Holding Gda, Perakende ve Turizm Grubu Başkanı Ömer Bozer, Şahsuvaroğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Şahsuvaroğlu ve iş dünyasından çok sayuda davetli katıldı.

BAŞKAN SUİTİ 3.500 EURO
Şahsuvaroğlu Grubu'nun yatırımcı, Divan otelin ise işletmeci olduğu Divan Asia İstanbul, 25 katta 8'i süit olmak üzere toplam 231 odadan oluşuyor. Şahsuvaroğlu Şirketler Topluluğu Genel Müdürü Murat Şahsuvaroğlu yatırımın arsa bedeli hariç 125 milyon dolara malolduğunu açıkladı. Şahsuvaroğlu, standart oda fiyatlarının 120-160 euro, başkanlık suitlerinin ise 3 bin 500 euro olduğunu söyledi. Yatırımın Pendik bölgesine hareketlilik katacağını kaydeden Şahsuvaroğlu, ilk yıl için yüzde 45 gibi bir doluluk hedeflediklerini belirtti.

İĞNEDEN İPLİĞE
Koç Holding Yönetim Kurulu üyesi Semahat Arsel, 2010'da yeni otel yatırımı yerine mevcut otelleri yenilemeye odaklandıklarını açıkladı. Elmadağ'da inşaatı devam eden Divan İstanbul otelinin 50 milyon dolarla yenilendiğini hatırlatan Arsel, şöyle dedi: "Eski otele göre yerin 6 kat altına inip 1 kat üstüne çıkabiliyoruz. O sınırlar içinde ne kadar değişiklik yapabilirsek yapacağız. Otellerimiz 40-50 yıllık oteller. Şu anda onları yenilemeye odaklandık. İğnesinden iğliğine her şeyini yeniliyoruz. Bazı bölümleri yenileyip bazılarını yenilemesek daha pahalıya malolurdu."

TASARIMCISI 8 TIR EŞYA İLE GELDİ
Divan Asia'da, Las Vegas, Beverly Hills gibi yerlerdeki ünlü oteller ile Şeytan Marka Giyer, Casino Royal gibi filmlerdeki otel ve ofisleri tasarlayan Christopher Guy'un koleksiyonu yer aldı. Açılışa gelen Guy, otele 650 ürün verdiğini ve 8 TIR'la taşındığını söyledi.