Hayalleriniz suya düşmesin

Milli Piyangocular, yılbaşında 30 milyon liralık büyük ikramiye için vatandaşları sahte bilet konusunda uyarıyor.

Cuma 18.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Cuma 18.12.2009 11:40
ABONE OL
Bursa Milli Piyango Bayileri Odası Başkanı Sebahattin Yıldırım, Milli Piyango bileti alırken hologram, talih kuşu ve amblemin fosforlu olmasına ve kontrol numarasının bulunduğu bölümdeki kabartmaya dikkat edilmesini istedi.

Yeni yıla 13 gün kala en çok 7,5 liradan satılan çeyrek biletler ilgi görüyor. Toplam 176 milyon lira ikramiye dağıtacak olan Milli Piyango sayesinde tam bilete ikramiye isabet ederse 7 kişi milyoner olacak. Bir adet 30 milyon lira, bir adet 5 milyon lira ve 5 adet 1 milyon lira sahibini beklerken, piyangocular satışlardan memnun olduklarını söyledi. Ekonomik kriz sebebiyle bilet satışlarının beklenen talebin üzerinde olduğunu anlatan Bursa Tekel, Gazete, Milli Piyango Bayileri Odası Başkanı Sebahattin Yıldırım, büyük ikramiyeyi Bursa'ya kazandırmak istediklerini söyledi.

Yıldırım, vatandaşların gerçek biletleri sahtesinden kolaylıkla ayırt edebileceğini anlatarak, "Milli Piyango biletlerimiz de paralarda olduğu gibi özel kağıtlara basılmaktadır. Üzerinde bazı güvenlik önlemleri vardır. Hafifçe ışığa tuttuğunuzda aynı paradaki gibi gözüken hologramlar var. Ayrıca talih kuşu ve milli piyango amblemi fosforludur ve bunların taklidi imkansızdır. Biletin altındaki kontrol numarasının üzerine parmağımızı hafiçe sürdüğümüzde kabartıyı çok rahatlıkla hissederiz. Bunun haricinde
vatandaşlarımız seyyar ve sabit satıcılarımızdan, Milli Piyango İdaresi'nden özel olarak gönderilen kimlikleri sorarak biletlerini alsın. Böylelikle vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla şansa ortak olabilir" dedi.

Bu yılki ikramiyenin önceki yıllara göre daha bol olduğunu söyleyen Başkan Sebahattin Yıldırım, "Bu yıl büyük ikramiyenin Bursa'ya çıkacağına kalpten inanıyorum. Biletlerimizin yılbaşı fiyatları ise çeyrek 7.5 TL, yarım bilet 15 TL, tam bilet 30 TL olarak belirlendi. Bursa genelinde toplam 10 milyon TL'lik milli piyango bileti var. Biletler 1 Aralık'tan itibaren satışa sunuldu ve yarısından fazlası da satılarak vatandaşın cebine girdi. Satıcıların elindeki biletler piyasadaki son biletlerdir. Fiyatlar çok gibi gözükse de 3 yıldır zam yapılmadığından ve ikramiyenin de 30 milyon TL gibi ciddi bir rakam olması sebebiyle satışlardan çok memnunuz. Bursa'ya gelen bütün biletlerin biteceğine inanıyorum. Şehrimize yeteri kadar bilet gelmiştir. Ancak vatandaşlarımızın bir an önce biletlerini almalarını tavsiye ediyorum" diye konuştu.

Bursa'da en çok çeyrek biletlerin rağbet gördüğünü de dile getiren Yıldırım, halkın para ödeyerek sadece 30 milyon TL'ye ortak olmadığına dikkat çekti. Milli Piyango İdaresi'nin sosyal sorumluluk çerçevesinde Çocuk Esirgeme Kurumu, Türk Hava Kurumu ve olimpiyat oyunlarına ciddi anlamda yardımlar yaptığını hatırlatan Yıldırım, bilet alanların sadece zenginliğe adım atmadığını, aynı zamanda sosyal sorumluluğu da paylaştığını kaydetti.

Çarşı ve pazarda milli piyango satıcılarına uğrayan vatandaşlardan bazıları biletini uzun uzun düşünerek seçerken, kimileri de şansına güvendiği çocuğuna bileti çektiriyor.