Dubai krizinin ilk kurbanı intihar eden Hintli bir aile

Dubai'de yaşayan 4 kişilik Hintli aile, mali sıkıntıya düşünce çareyi toplu olarak intihar etmekte buldu, baba son anda kurtuldu

Pazar 20.12.2009
Son Güncelleme: Pazar 20.12.2009
ABONE OL
Finansal krizin vurduğu Dubai'de işleri yolunda gitmeyen Hintli bir aile toplu olarak intihar etti. Tekstil mağazası bulunan ve ismi açıklanmayan 40 yaşında Hintli işadamı, 38 yaşındaki eşi, 20 yaşındaki oğlu ve 22 yaşındaki baldızı ile birlikte intihar etti. Dubai'nin Karama bölgesinde yaşayan Hintli ailenin toplu intiharında ailenin üç ferdi hayatını kaybederken işadamı baba, ipin vantilatöre takılmasıyla son anda kurtuldu.

MEKTUP BIRAKTI

Ailenin toplu olarak intihara kalkışmadan önce neden böyle bir şeye kalkıştıklarına dair bir mektup yazdığını belirten Dubai Emniyeti Cezai Soruşturma Bölümü Direktörü Khalil Ebrahim Al Mansouri, mektupta ailenin içinde bulunduğu finansal kriz yüzünden intihara kalkıştığı yönünde açıklama olduğunu söyledi.

MAAŞLARI ÖDEDİ

Hintli işadamının tekstil mağazasında çalışan dört işçiye de maaşlarını zamanında ödediği öğrenilirken ifadesi alınan çalışanlar, "Patronumuzun çok büyük bir borç batağına saplanmış durumda olduğunu bilmiyorduk. Biz, her zaman olduğu gibi maaşlarımızı zamanında aldık. Böyle bir şeyden haberimiz yoktu" dedi.

Göçmenler tedirgin durumda

FİNANSAL krizle birlikte Dubai World Şirketi'nin 65 milyar doları bulan kredi borcu için altı aylık ertelemeye gitme kararı tüm dünyanın gözünü Dubai'ye çevirmiş, geçtiğimiz hafta da kardeş emirlik Abu Dabi zor durumdaki Dubai'ye 10 milyar dolarlık acil yardımda bulunmuştu. Dubai'deki ekonomik belirsizlik ülkedeki göçmenleri de tedirgin ediyor.