"Paper Moon'dan aşçı transfer ettik"

Pazar 20.12.2009
ABONE OL
Üretim tesisi nasıl oluştu? E.D: Bir executive şefimiz var. Bir İtalyan danışmanımız var. Bir tane de yardımcı aşçımız var. Başlamadan önce İtalya âşığı olarak burada restoran turu yaptık. 3-5 kilo aldık döndük. Bu işin ağız tadını bilmeden de bu iş yapılmaz. Danışmanımız Giuseppe Pressani (Pino) İtalyan şefi... Four Seasons pasta bölümünden bir arkadaşımız var. Diğerleri de Paper Moon'da çalışmışlardı. Mutfağımızın 200 metre karesinde sadece hamur işi yapılıyor. Toplam 800 metrekare bir alana sahibiz. 500 kişiye çok rahat yemek çıkartabiliyoruz.
Neden bu işe giriştiniz? Zaten profesyonel işleriniz vardı. E.D.: İş yapmak için bunu yapıyoruz. Bizi oyalayacak bir iş aramadık. Zaten bizi oyalayan işlerimiz var. Çok bir aradayız. Konuşup bu konuları tartışıyoruz. Bizi tatmin edecek güzel bir iş olsun istedik. Bu bir hizmet sektörü ve bizler üretiyoruz.
Şu anda bulunduğunuz çevreniz olmasa da yine bu işe girer miydiniz? Bizim fiyatlarımız o kadar uygun ki, illa ki çevremize ihtiyacımız yok. Ağız tadına düşkün olan herkesin bizi tercih etmesini istiyoruz.