Nimet Abla da korsan mağduru

Milli piyango bayisi Nimet Abla'nın yeğeni Özden, iki korsan Nimet Abla bayisi aleyhine dava açtı

Pazartesi 21.12.2009
Son Güncelleme: Pazartesi 21.12.2009
ABONE OL
ÜNLÜ Milli Piyango bayisi Nimet Abla'nın başı, korsan Nimet Abla'lar ile dertte. Türkiye'nin dört bir yanında korsan Nimet Abla bayilerinin satış yaptığı şikayetlerini alan bayinin sahibi ve aynı zamanda Nimet Abla'nın yeğeni Nimet Özden, Nimet Abla'nın sadece Eminönü-Bahçekapı, Sirkeci ve Bakırköy'de üç satış noktası olduğunu, bunlar dışında Türkiye'nin hiçbir yerinde satış yeri bulunmadığını belirtti.

SAHTE MÜHÜR BASKISI

Korsan Nimet Abla bayilerinin önceki yıllarda da olduğunu belirten Özden, "Türkiye'nin bütün il ve ilçelerinden şikâyetler geliyor. Arkasına sahte mühür yaptırıyorlar ve biletin arkasına basıyorlar ve biz Nimet Abla'dan alıp satıyoruz diye anlatıyorlar. Ama bunların hiçbirinin bizimle alakası yok. Korsan satıcıların sayısı her yıl hızla artıyor. Arttıkça da bizi sıkıntıya sokuyor" diye konuştu. Polis tarafından yakalanan korsan Nimet Abla bayileri hakkında bu yıl ilk kez dava açtığını belirten Özden, "Bir kişi Gayrettepe'de, diğeri Şirinevler'de yakalanmış. Biletlerin arkasına bizim mührümüzü vurmuşlar. Biletlerin sahte olup olmadığını bilmiyorum. Bu yıl ilk kez dava açtım" dedi.

ÜÇ NOKTA DIŞINDA ŞUBEMİZ YOK
Nimet Özden, Türkiye'nin dört bir yanından bayiden bilet alan insanlardan şikayet aldıklarını ve yapılanlarla alakaları olmadığını söyledi.