Erbil sosyetesi modayı Vakko'dan takip edecek

Ortadoğu'da ilk mağazasını Erbil'de açan Vakko, kentin sosyetesini giydirmek için 1 milyon dolarlık yatırım yaptı

Perşembe 24.12.2009
Son Güncelleme: Perşembe 24.12.2009
ABONE OL
Kuzey Irak'ta uzun yıllardır varlık gösteren Türk iş dünyası yatırım yelpazesini genişletiyor. Lüks giyimin Türkiye'deki önemli markası ünlü markası Vakko da, Erbil'i giydirmek için 1 milyon dolarlık yatırım yaptı. Ortadoğu'da ilk mağazasını açacak olan Vakko, Erbil sosyetesini giydirecek. Erbil'in en büyük alışveriş merkezi Majid Mall'da yeni yılda faaliyete başlayacak olan Vakko Genel Müdürü Nihat Mintaş, "İyi, lüks arabaya biniyorlar neden iyi giyinmesinler. Kaliteyi ayaklarına getiriyoruz" dedi.

1 MİLYON $'LIK YATIRIM

Bölgenin en büyük alışveriş merkezi Majid Mall'da mağaza açan Vakko'nun Genel Müdürü Nihat Mintaş, Kuzey Irak'ta yaşayıp giyime önem verenlerin Avrupa ya da İstanbul'a alışverişe gittiklerini belirterek, "Türk firmalarımız oteller, inşaatlar yaptı. Sıra hizmet sektörüne geldi. Erbil, güvenli ve huzurlu bir kent. Buradaki insanları kaliteli giyindirmek istiyoruz" diye konuştu. İstanbul'dan Erbil'e transfer olan Mintaş, Kuzey Irak pazarının kaliteli ürünlere aç olduğunu ifade ederek, 1 milyon dolarlık yatırım yapacaklarını söyledi.

İNGİLİZCE, KÜRTÇE BİLEN PERSONEL
Mintaş, Erbil'deki mağazayla Ortadoğu'da ilk mağazayı açtıklarını belirterek, "Kürtçe ve İngilizce bilen 15 kişi istihdam edeceğiz. Şimdiye kadar 60 kişi başvurdu. Bu sayının 80'e çıkmasını bekliyoruz. Personeli İstanbul'da eğiteceğiz" dedi.