Çalık Holding'ten Kazakistan'da yatırım görüşmesi

Kazakistan'daki yatırım imkanlarını araştıran Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık, Kazakistan Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Abelgazi Kussainov tarafından kabul edildi.

Cuma 25.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Perşembe 27.05.2010 15:30
ABONE OL
Başkent Astana'da çeşitli temaslarda bulunan Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık, Kazakistan Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Abelgazi Kussainov'la bir süre görüştü.

Kussainov görüşmede, Kazakistan hükümetinin 2010 yılında yapmayı düşündüğü ulaşım alt yapısı hizmetleri ile ilgili bilgi verirken, ''Uzunluğu 238 kilometre olan, tahmini maliyeti ise 1 milyar doları bulması beklenen Astana - Karaganda yolu ile Zhambyl bölgesini Çimkent'e bağlayacak 209 kilometre uzunluğundaki 900 milyon ABD doları tahmini bedelli yol inşaatlarının proje imtiyaz seçimleri ile rekabet prosedürleri 2010 yılı Ocak ve Şubat aylarında gerçekleşecek. Bu tür projelerde sizleri de görmek isteriz'' diye konuştu.

Türk müteahhitlik firmalarının dünyanın dört bir yanında üstlendiği ve tamamladığı projelerle kendisini kanıtladığını anlatan Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık da, 3 kıtada, 12 ülkede, 19 binden fazla çalışanlarının bulunduğunu, Kazakistan'a da yatırım yapmayı istediklerini söyledi.

İLGİLİ HABERLER