'Taşeron değiliz devlerle aynı masada rekabet ediyoruz'

Koç Sistem Genel Müdürü Mehmet Nalbantoğlu artık taşeron olmadıklarını devlerle rekabet edip iş aldıklarını vurguladı, 2010'da 500 kişiye daha iş sağlamayı hedeflediklerini söyledi

Cuma 25.12.2009
ABONE OL
Kurumsal bilişim hizmetleri konusunda Türk şirketlerin uluslararası ;roje tecrübeleri artıyor. Kurumlara yönelik bilişim hizmetleri konusunda uzmanlaşan Koç Sistem eskiden taşeronu olarak çalıştığı şirketlerin rakibi olarak masaya oturuyor. 2009 yılında yaklaşık 400 kişiyi işe alan şirket toplam çalışan sayısını bin 200'e çıkardı. Koç Sistem Genel Müdürü Mehmet Nalbantoğlu sektör yüzde 8 - 10 civarında küçülürken yüzde 30 seviyesinde büyüdüklerine dikkat çekti. Uluslararası standartlarda bilişim hizmeti veren sertifika düzeyine ulaştıklarını kaydeden Nalbantoğlu, aldıkları projelerle daha önce taşeronu oldukları şirketlere aynı masada rakip olduklarını söyledi. Nalbantoğlu konuyla ilgili olarak Sabah'a yaptığı açıklamada yaptıkları hizmet standardı çalışmaları hakkında şunları söyledi: "Biz uzun süredir bilişim hizmetleri konusunda sertifika seviyemizi en üst seviyeye taşıdık. Bu bizim çıtamızı yükseltmemizi, uluslararası şirketlerin ihalelerine girmemizi sağladı. Daha önce dev ihaleleri alan uluslararası şirketlerin taşeronuyken şimdi ihalelerde rekabet ediyoruz. En son İsviçre Sigorta'nın tüm bilişim hizmeti ihalesini aldık."

500 KİŞİYE DAHA İŞ
İnsan yatırımının karşılığını büyüyerek aldığını ifade eden Nalbantoğlu, "Kendimize seçtiğimiz dikey alanlarda büyümeye devam ediyoruz. 2009'da 400 kişiyi işe almıştık, 2010'da benzer büyüme çizgisi ile 500 kişi daha istihdam ederiz"dedi.