'Su çeker, renk verir' diyor yasaya aldırmadan satıyor!

Kasa bölümünde "Ürünlerimizin garantisi yoktur, kar ve yağmur suyu alır" uyarıları yapan Enes Ayakkabı'nın mağaza yetkilileri, "Biz uyarıyoruz. Hâlâ almak istiyorsanız sorumluluk bizde değil" diyor

Cumartesi 26.12.2009
ABONE OL
Sezon fiyatının çok altında moda ürünleri satan bir ayakkabı mağazası düşünün. Önünde kuyruklar oluşmuş. İçeri girip baktığınızda ise özellikle kasa bölümünde aynaların üzerine yerleştirilmiş daha önce hiç karşılaşmadığınız uyarılarla yüz yüze kalıyorsunuz: "Ayakkabı ve botlarımız kar ve yağmur suyu alır", "ayakkabılarımızın garantisi yoktur, tamir yapılmaz", "Ürünlerimiz naturel olduğundan çoraplarınıza boya verebilir", "Para iadesi yapılmaz".

GARANTİ VERMİYORUZ

Kadıköy Bahariye Caddesi'nin girişindeki Enes mağazasından bahsediyorum. Merkezi Zeytinburnu'nda bulunan 18 yıllık ayakkabı firmasının 12'ye ulaşan mağazalarında, marka olarak kabul ettiğimiz ayakkabı mağazalarının vitrinlerinde sergilenen ürünlerin görünüşte aynıları üçte biri fiyatına satılıyor. Ama alınan hiçbir ürünün garantisi yok. Mağaza yetkilileri bu durumu, "Kaliteyle ilgili bir garanti vermiyoruz. Biz ürünlerle ilgili uyarımızı yapıyoruz. Buna rağmen satın alıyorsanız bunun sorumlusu biz değiliz" diye yanıtlıyorlar.