Anadolu'yu Ferrari ile tanıştırdı zengine harcamayı öğretecek

Fermas'ta misyonunu tamamlayan Orhan Ülgür, zenginlere lüks tüketim danışmanlığı yapacak. Türkiye'de parası olan ama doğru yerde değerlendiremeyen müşterilerine harcamayı öğretecek

Pazartesi 28.12.2009
Son Güncelleme: Pazartesi 28.12.2009
ABONE OL
Uzun yıllar otomotiv sektöründe yöneticilik yapan Orhan Ülgür, Türkiye ve dünyada örneği olmayan farklı bir işe soyunuyor. Son 4.5 yıldır çalıştığı Ferrari ve Maserati'nin Türkiye Distribütörü Fermas'ta ki Genel Müdürlük görevinden ayrılan Orhan Ülgür, şimdi de Türk zenginlere danışmanlık yapacak. Türkiye'de parası olan ama doğru yerde değerlendirmeyen birçok zengin olduğunu söyleyen Ülgür, "Amacım bu kişilere doğru para harcamaları için aracılık yapmak. Bir bakıma lüks tüketim danışmanlığı yapacağım" dedi. 2010'un ilk yarısında danışmanlık hizmeti vermeye başlayacağını söyleyen Ülgür, şöyle konuştu: "Turizmden, gayrimenkule, otomobilden mücevhere kadar 8-10 sektörde danışmanlık vereceğim. Dünyada 1 ya da en çok 2 sektörde danışmanlık yapanlar var. Bunun dünyada bir örneği yok" dedi. Ülgür, anlaşmaya vardığı lüks markalarla müşterileri uygun fiyatlarla buluşturacaklarını belirtti. Bu sayede müşterilerin doğru ürüne en az yüzde 10'luk bir indirimle sahip olacağını kaydeden Ülgür, "Müşterileri lüks markalarla buluşturup, doğru zamanda doğru ürünlere ulaşmalarını sağlayacağım" diye konuştu.

MİSYONUM BİTTİ

Ferrari ve Maserati ile Koç Grubu'nda edindiği tecrübenin kariyerinde çok önemli bir yeri olduğunun altını çizen Ülgür, şunları söyledi: "Fermas'ta toplam 4.5 yıldır çalıştım. Misyonumu tamamladığımı düşünüyorum. Daha önceki Ferrari temsilcisi 10 yılda ortalama yılda 4.5 araç satışı gerçekleştirmiş. 1993-2004 tarihleri arasında yılda 6 Ferrari, 3 Maserati satmış. Biz 4 yılda 200 adeti geçtik. İkinci el satışı da hesaba katarsak rakam 250 adetin üzerinde. Kriz yılında bile toplam 50 adeti geçicez."