Haber turu!

Halı fuarı Türklerle doldu
ALMANYA'NIN Hannover kentinde düzenlenen dünyanın en büyük halı fuarı olan Domotex Halı ve Yer Döşemeleri Fuarı'na katılımda geçen yıl Belçika'nın ardından ikinci olan Türk halıcılar bu yıl birinci oldu. İstanbul Halı İhracatçıları Birliği (İHİB) Başkanı İbrahim Yılmaz, 2010'dan çok umutlu olduklarını ve 1 milyar 300 milyon dolarlık ihracat hedeflediklerini söyledi. Fuara, 22'si el, 100'ü makine halısı üreten 122 Türk firması katıldı.

Pamuk tekstili vuracak
AKDENİZ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı Tarık Bozbey, pamuk fiyatlarının yüzde 50 oranında artmasının ardından giyim sektörünün yeni sezon ürünlerde yüzde 10-12 oranında zorunlu olarak zam yapma durumunda kalacağını söyledi. Türkiye'de de lif pamuk fiyatının 1.60 liradan, 2.46 liraya kadar çıktığını anımsatan Bozbey, "Üreticiler, bu sezondan itibaren yeniden bu ürünü ekmeye başlayacaktır" dedi.

Para geçmeyen AVM
SİSTEM Barter tarafından Merter'de "Takas depo" adıyla açılan mağazada, yapılan alışverişte para değil, mal ve hizmet geçerli olacak. İlk etapta barter sistemine kayıtlı olan işletmelere hitap edecek olan mağazadan, daha sonra vatandaşların da yararlanacağı bildirildi.

Soğanın kilosu 2 lira oldu
TÜRKİYE üretimi 2 milyon ton olan ancak, önceki yıl düşük fiyat seyri nedeniyle geçen yıl ekim alanları azalan kuru soğanın fiyatındaki yükseliş devam ediyor. Adana'da, 1.5-2 liraya ulaştı. Tüketiciler, ekmek gibi soğanın fiyatının da katlanarak artmasına tepki gösterirken, üreticilerin de ekim alanlarını artırma çabasında olduğu gözleniyor.
BİZE ULAŞIN