Delibalta ikna etti, Fener ve Namlı Gurme Ataköy'e girdi

Fener Lokantası'nın sahibi Yavuz Yeğenoğlu 'Tersane' adlı yeni restoranıyla Ataköy AVM'ye giriyor. Üçüncü kuşak yönetimindeki Namlı Gurme de ilk franchise'ını AVM'de açıyor

Ataköy Konakları'nın girişinde inşa edilen Ataköy AVM yeni restoranlara ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Daha önce Fener Lokantası ile iş dünyasının uğrak noktası haline gelen Yeşilköy'deki Fener Lokantası'nın sahibi Yavuz Yeğenağa oğlu, AVM'nin yatırımcısı Nihat Delibalta'nın ısrarıyla Tersane isimli yeni bir balık restoranıyla Ataköy'e geliyor. Restoranın adının Tersane olmasının nedeni Yeğenoğlu'nun uzun bir süre Tersane işçiliği yapmasından geliyor. Denize tutkun Yeğenağaoğlu, ikinci restoranında ise Yeşilköy'deki Fener Lokantası'na uygun olarak balık menülerine yer verecek. Karaköy'ün ünlü kahvaltı mekanlarından Namlı Gurme de Karaköy'den ilk kez çıkıp franchise ile AVM'ye girmeye hazırlanıyor.

Namlı Gurme'yi 2010'da franchise ile büyütecek
DAHA önce Namet adı altında sucuk, salam ve et ürünleri üretip satan Namet'i devrettikten sonra şarküteri işine giren Namlı'nın üçüncü kuşak temsilcisi Engin Mepa, Karaköy'ün vazgeçilmez kahvaltı noktalarından biri haline gelen Namlı Gurme'yi yayma kararı aldı. Karaköy'den sonra ilk Namlı Gurme'yi Ataköy AVM'de açmaya hazılanan Mepa, "Şarküteri, cafe, pastane ve restoranı içinde barındıran başka bir yer yok. Bu konsept çok tuttu, bunu franchise ile yaygınlaştıracağım" dedi. Etiler, Bağdat Caddesi ve Teşvikiye'de de yer baktıklarını belirten Mepa, "Restorana 1.5 milyon TL harcadık" dedi.

Nisan'da açılacak 1 milyon $ harcayacak
GEÇTİĞİMİZ günlerde kiracılarıyla toplantı yapan Ataköy AVM, mağaza sahiplerinin de onayıyla net tarih olarak 2 Nisan'da açılma kararı aldı. AVM'nin tanıtımı için 1 milyon dolarlık pazarlama ve reklam bütçesi ayıran AVM'de 142 mağaza yer alacak.

BİZE ULAŞIN