'Hal işi ciddiyet ister' diyen Mango Gıda borsaya geliyor

Mango Gıda yüzde 30'unu halka açıyor. Şirketin Genel Müdürü Kurtcebe "Sektörün kayıt dışı kalmasından bıktık. Hal işi de ciddi bir iştir. Bunu herkese göstermek istiyoruz" dedi

2010'da patlama yapacağı öngörülen halka arzlar başlıyor. İstanbul merkezli halci Mango Gıda, yüzde 30'unu halka açmak amacıyla Sermaye Piyasası Kurulu'na (SPK) başvurdu. Şirketin Genel Müdürü Alim Kurtcebe, halka arzın mart ya da nisan ayında gerçekleştirmeyi amaçladıklarını belirtti. Halka arzdan 10-15 milyon liralık kaynak elde etmeyi hedeflediklerini söyleyen Kurtcebe, "Sermayemizin 3.4 milyonunu temsil eden pay arz edilecek. Buradan sağlanacak kaynakla büyük yatırımlarımızı gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz" dedi. Öte yandan halka arza aracılığı Galata Menkul'ün yapması bekleniyor.

KAYIT DIŞI BIKTIRDI

Mango'nun halka arz edilmesi ile İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda (İMKB) ilk kez bir hal şirketinin hisseleri işlem görmeye başlayacak. 2009'da 60 milyon ciro yakalayan ve 300 kişiyi istihdam eden şirketin Genel Müdürü Kurtcebe işte bunun önemine dikkat çekiyor ve şöyle konuşuyor: Sektörümüzde kayıt dışı faaliyet çok yaygın. Bundan gerçekten bıktık. Halka açılarak, sürekli denetim ve kayıt altında olmak istiyoruz. Halcilik, diğer meslekler kadar ciddi bir iştir. Bu kararla diğerlerine örnek olacağımızı düşünüyoruz. Halka açılmayı planlayan bir diğer şirketin ise Latek Lojistik olduğu açıklandı. Açıklamada şirketin, yürütülen halka arz seferberliği kampanyası sürecinde halka açılacağı ve SPK'dan ana sözleşmesinin değiştirilmesi için izin alındığı belirtildi.

BİZE ULAŞIN