Zara'nın sahibi İspanyol Inditex aksesuar markasını da getirdi

Hazırgiyim markası Zara'nın sahibi Inditex Grup, 2008'de lanse ettiği aksesuar markası Uterqüe mağazalarını Şubat'ta açıyor

Alışveriş merkezleri ve yoğun müşteri trafiğinin olduğu caddeler üzerinde mağazalar açan İspanyol Inditex Grup, 2007 yılında kurduğu ve 2008 yılında lanse ettiği aksesuar markası Uterqüe'yu da Türk pazarına soktu. Kasım ayında 6.5 milyon lira sermayeli şirket kuran firma, ilk mağazalarını Şubat ayında Nişantaşı ve Akmerkez'de açacak. Mağazalarında gözlükten ayakkabıya çantadan eldiven, takı ve eşarba kadar pekçok aksesuar ürünü yanında bazı tekstil ve deri hazır giyim ürünlerini de bulunduran marka orta ve üst gelir grubunu hedefliyor.

YARGICI'YI HATIRLATIYOR

Latince 'Hepsinden bir tane' anlamına gelen marka özellikle büyükşehirlerde mağazalaşan Yargıcı'nın konseptini andırıyor. İlk mağazalarını 2008 yılının ikinci yarsında İspanya, Portekiz ve Yunanistan'da açan markanın mağazaları İngiliz club'lardan esinlenerek dekore ediliyor. Grubun Massimo Dutti markası dışındaki diğer markaları gibi Uterqüe da makul fiyata geniş ve trend bir koleksiyon sunmayı hedefliyor. Belçika, Kıbrıs, Yunanistan, Kuveyt, Lübnan, Meksika, Katar, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri'nde de kısa zamanda mağazalaşan markanın bağlı olduğu Inditex, geri dönüşümlü ve enerji tasarruflu materyaller kullanıyor.

TÜRKİYE'DE BÜTÜN MARKALARI VAR
Inditex Grup bünyesinde Zara, Pull and Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Oyshove Zara Home bulunuyor. Firma Uterqüemarkasını ise 2008'de bünyesine kattı.

BİZE ULAŞIN