Para kartları satışta

Cep telefonu operatörlerinin ''ön ödemeli görüşmelerde kontör yerine para birimi uygulaması'' kapsamında Turkcell, ilk TL kartları satışa sundu.

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Geliş Terminalindeki Turkcell İletişim Merkezi'ne saat 06.00'da kontör almak için gelen Selçuk Ergülenç'e Turkcell Bireysel Müşterilerden Sorumlu Pazarlama Bölüm Başkanı Burak Sevilengül, 30 TL'lik ''Avantaj Kart'' hediye etti.

Uygulama hakkında bilgi veren Sevilengül, bugün itibariyle kontörle ödeme sisteminden TL ile ödeme ve konuşma sistemine geçtiklerini hatırlatarak, ''Turkcell olarak 26 milyon müşterimiz için bu geçişi en sağlıklı ve doğru şekilde gerçekleştirmek için her türlü hazırlığı yapmıştık. Çok başarılı bir şekilde bu işlemleri gerçekleştirdik'' dedi.

Bütün müşterilerini geçiş öncesinde, kontörlerin TL'ye nasıl çevrileceği ile ilgili haberdar ettiklerini belirten Sevilengül, ''TL'ye geçişin en önemli özelliklerinden bir tanesi, müşterilerin artık kendi kullanımlarını daha rahat takip edebilecek olmalarıdır. Müşterilere en iyisini vermek üzere, her konuşmadan sonra sadece kalan bakiye bilgisini değil, o kullanımın miktarını, ücretini ve kalan bakiyeyi her kullanımdan sonra veriyoruz. Bu da müşterilerin harcamalarını daha iyi takip etmelerini sağlayacak'' diye konuştu.

AVEA TARİFELERİNİ AÇIKLADI
Avea da TL'ye geçişte yeni tarifelerini duyurdu. Avea'nın hayata geçirdiği ürün ve hizmetlerin yanı sıra sektörde müşteri memnuniyeti adına atılan her adımı desteklediklerini ve TL döneminde de abonelerin Avea'nın avantajlı tarifelerinden yararlanmaya devam edeceklerini belirten Avea Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hakan Kaplan; "Türkiye'yi gerçek fiyatla tanıştıran ve müşterilerini en çok konuşturma konusundaki lider konumunu sürdüren Avea, sunduğu avantajlı tarifelerle yeni dönemde de abonelerini rahat rahat konuşturmaya devam edecek. Avea olarak öncelikli hedefimiz abonelerimiz için değer yaratmak... Türkiye'de cep telefonuyla en çok konuşan kullanıcıların Avea aboneleri olması bir tesadüf değil… Avea olarak attığımız her adımda, her tarifemizde ve her katma değerli servisimizde abonelerimiz için daha fazla ne yaparsak onları daha mutlu ederiz diye düşünüyoruz. Bunun yolunun öncelikle müşterilerimizin kazançlı çıkmasından geçtiğini biliyoruz. Avea olarak bu bilinçle hem hayata geçirdiğimiz avantajlı tarifelerimizle hem de sektörde öncülük ettiğimiz değişimlerle abonelerimize kazandırmayı devam ediyoruz." dedi

Hakan Kaplan sözlerine devam etti; "Yeni uygulamaya doğrudan geçişle beraber abonelerimizin hatlarında var olan kontörler, TL karşılığı ile hatlarında kalmaya devam edecek. Müşterilerimiz her zaman olduğu gibi özgürce konuşmaya devam edecek. Bununla birlikte kontörden TL'ye geçiş sayesinde mobil ödeme gibi servisler tüketiciler açısından daha da kullanışlı ve kolay anlaşılır hale gelecek. Avea olarak, abonelerimizin özgürce iletişim imkanlarından bütçelerini zorlamadan faydalanacakları bir iletişim ortamı yaratmak için faaliyetlerimizi sürdürürken, diğer yandan sektörde müşteri memnuniyeti adına atılan her türlü adımı destekliyoruz. Kontörden TL'ye geçiş ile beraber farkımızı, Avealı olmayanlar da net bir şekilde görebilecek."

İşte Avea'nın tarifeleri

HerYöne Konu:
HepsiBir Tarifesi'yle birlikte 20TL yükleyen aboneler her yöne 2 dakikası 30 Kuruşa, 30TL ve üzeri yükleyen aboneler her yöne 3 dakikası 30 Kuruşa rahat rahat konuşuyor.

Katlayan Tarife:
Katlayan Tarife ile 20TL yükleyen aboneler her yöne konuşmak için kullanabilecekleri 40TL, 30TL yükleyenler her yöne 90TL, 50TL ve üzeri yükleyenler ise her yöne 200TL kazanıyor! Numara Taşıma ile gelenler ise 20TL yüklediklerinde her yöne konuşmak için kullanabilecekleri 60TL; 30TL yükleyenler her yöne 120TL; 50TL ve üzeri yükleyenler ise her yöne 250TL kazanıyor. Ayrıca yükleme koşulu olmaksızın her yöne konuşmanın dakikası 40 Kuruş.

Faturasız HerYöne tarifeleri:
10TL karşılığında her yöne 60 dakika, 20TL karşılığında her yöne 125 dakika, 40TL karşılığında her yöne 300 dakika ve 80TL karşılığında her yöne 1000 dakika ile özgürce konuşuluyor.

MobilÖğrenci:
50TL ve üzeri yükleme yapan MobilÖğrenciler, tüm Avealılarla 20 dakikası 40 Kuruşa konuşuyor. 30TL yüklemelerde ise tüm Avealılarla 10 dakikası 40 Kuruşa konuşulabiliyor! Üstelik 50TL ve üzeri yüklemelerde her yöne 150 SMS Avea'dan hediye veriliyor.

Genç Avea:
Genç Avea Tarifesi aboneleri tek seferde 30 TL ve üzeri yüklediklerinde tüm Avea aboneleri ile 10 dakikası 50 kuruşa, 20 TL yüklediklerinde ise 5 dakikası 50 kuruşa rahat rahat konuşuyor. Üstelik 30 TL ve üzeri yüklemelerde Avea aboneleri ile 180 dakika konuşma hediye!

Harbi Tarife:
Dileyen günde 80 Kuruşa tüm Avealılarla her gün 100 dakika konuşuyor, dileyen de günde 1TL'ye hem tüm Avealılarla 100 dakika konuşuyor hem de 30 her yöne SMS atabiliyor. Ayrıca günde 1,20TL'ye hem tüm Avealılarla 100 dakika, hem 30 her yöne SMS, hem de 5 MB internet fırsatı sunuluyor.

VODAFONE'DA KONTÖRDEN TL'YE GEÇİŞ

Vodafone Türkiye Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Öğüt, ön ödemeli görüşmelerde kontör yerine para birimi uygulamasına geçilmesine ilişkin, hesaplarındaki kontörler bugün itibariyle değer kaybına uğramadan TL'ye çevrilecek abonelerinin daha önce sahip oldukları avantajları sürdüreceklerini bildirdi.

Vodafone Türkiye'den yapılan açıklamada, ön ödemeli hat abonelerinin kontörlü sistemden yeni Türk Lirası bazlı fiyatlandırma sistemine geçişini başarıyla tamamladığı, ön ödemeli hat abonelerinin tüm işlemlerinin tıpkı kontör sisteminde olduğu gibi problemsiz gerçekleştirebildiği yeni Lira sisteminde harcamaların çok daha anlaşılır hale geldiği belirtildi.

Açıklamada, 2 Nisan itibariyle uygulamaya alınacak ''Hoş Geldin Lira Kampanyası''nın Vodafone faturasız hat sahibi abonelere yüklediklerinin üzerine yüzde 50 daha fazla kazandırmaya başlayacağı dile getirilen açıklamada, tüketicilerin 30 Nisan 2010 tarihine kadar yeni kampanyadan faydalanabilecekleri kaydedildi.

Vodafone Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Öğüt, konuya ilişkin değerlendirmesinde, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun (BTK) Lira sistemi kararını açıklamasının ardından başladıkları geçiş çalışmalarını kısa sürede tamamladıklarını, öncelikle abonelerin memnuniyetini düşünerek gerek teknik gerekse pratik anlamda yoğun bir deneme sürecini son derece başarılı bir şekilde tamamladıklarını belirtti.

Öğüt, müşteri memnuniyetini odağına alan bir kurum olarak tüketicilerin menfaatini koruyan bu olumlu değişimin bugün itibariyle başlamış olmasından büyük mutluluk duyduklarını dile getirerek, şunları ifade etti:

''Kontör yerine para birimi uygulamasına geçişle beraber, hesaplarındaki kontörler bugün itibariyle hiçbir değer kaybına uğramadan TL'ye çevrilen Vodafone aboneleri, daha önce sahip oldukları avantajları mevcut kampanya ve tarifelerinde herhangi bir değişiklik yapmadan sürdürecekler. Abonelerimize sunduğumuz tüm tarifelerin yalın, sağladığı avantajın net bir şekilde anlaşılır olmasına büyük önem veriyoruz. Bugün başlayan uygulama ile birlikte Vodafone'un sunduğu avantajlar ve fark çok daha net bir şekilde ortaya çıkacak.''

BİZE ULAŞIN