THY'nin Ortadoğu'daki yüzü Tatlıtuğ

Ortadoğu'daki etkinliğini arttırmak isteyen THY ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ ile el sıkıştı. Tatlıtuğ havacılık devinin bölgedeki yüzü olurken, bu iş için 300 bin dolar alacak

Türk Havayolları'nın (THY) Ortadoğu'daki yeni yüzü ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ oldu. Dünyanın önde gelen havayolu şirketlerinin kapıştığı Ortadoğu pazarında konumunu güçlendirmek isteyen THY ünlü oyuncunun kapısını çaldı. Daha önce Vestel'in Ortadoğu reklam kampanyasında oynayan ve büyük ilgi gören sevilen sanatçı milli havayolu şirketinin " Reklam filmlerlerimizde oynar mısın?" teklifine oldukça sıcak yaklaştı. Taraflar prensipte anlaşsa da fiyat konusunda uzlaşma hemen sağlanamadı. Ortadoğu'da tam bir fenomen haline gelen ve milyonların beğenisini kazanan Tatlıtuğ, THY yönetimiyle sıkı bir pazarlığa girişti. Ancak THY yönetiminin sıcak yaklaşımı ve kampanyanın sadece ticari tarafı olmadığı yönündeki mesajlarını dikkate alan ünlü oyuncu, uzun süre pazarlıkların ardından 'evet' dedi.

BİLBOARDLARDA DA OLACAK

Hazırlanan reklam stratejisi kapsamında ilk etapta bir reklam filmi çekilecek. Filmin çekimlerine önümüzdeki ay başlanması planlanırken, filmin Ortadoğu'nun tüm önemli tv'lerinde gösterileceği öğrenildi. Yine iletişim stratejisi çerçevesinde bilboard ve internetin de kullanılması planlanıyor. Edinilen bilgilere göre THY ünlü oyuncuya bu kampanya için 300 bin dolar civarında bir ödeme yapacak. THY ile Kıvanç Tatlıtuğ arasındaki görüşmeleri kamuoyuna ilk kez Sabah duyurmuştu. 23 Ocak 2010 tarihli Sabah'ta görüşmelerle ilgili önemli bilgilere yer verilmişti.

BİZE ULAŞIN