Ferrari'ye ikinci LPG taarruzu

Gas Turkey Fuarı'na katılan Türk firması Ekipgaz, "Bu Ferrari LPG'li mi?" sorusunu sorduğu bir promosyon kampanyası başlattı

İtalya'dan Gasitaly markası ile doğalgaz dönüşüm sistemleri ithalatına başlayan Ekipgaz firması katıldığı Gas Turkey fuarında Ferrari'li bir kampanya başlattı. 15 Nisan'da sona erecek kampanya ile de katılmcılara fuar alanında sergilenmekte olan 2003 model Ferrari Modena için "Sizce bu Ferrari LPG'li mi?" sorusu yöneltiliyor. Firma yetkililerinin verdiği bilgiye göre doğru yanıt veren bir kişiye dönüşüm sistemi hediye edilecek. Ekipgaz'ın yöneticisi Hakan Akdal, LPG'nin bu tür araçlarda kullanılmasının oldukça zor olduğunu belirterek, "Bu konuda hassas tunning yapılması şart. Biz Tayland'da BMW 3 serisinde denediğimizde 178 beygirlik aracın sadece 174 beygire düşmesi gibi bir sonuçla karşılaştık ki bu durum o kadar önemli değil. Ancak Türkiye fiyatlarına göre yüzde 30 - 35 oranında tasarruf etmek mümkün" diye konuştu.

'FABRİKA İSTERSE 140 BİN EURO'
Önceki yıllarda Ferrari'ye LPG taktıran bir Türk'ten fabrikanın parasını vererek arabayı geri alması konusu ile ilgili soruyu da yanıtlayan Akdal, "Sanırım o konu daha çok bir şehir efsanesi. Ama eğer fabrika bizden gelip de bu arabayı almak isterse aracın fiyatı 140 bin euro. Bu da bizim için 140 bin euroluk reklam anlamına gelir" diye konuştu. Türkiye pazarına yeni girdiklerini ve tüm otogaz dönüşüm kitlerini İtalya'dan ithal ettiklerini ifade eden Akdal, "Biz daha çok üst bir segmente hitap etmek istiyoruz. Bunun için de fiyatımız ve kalitemiz piyasadaki markaların biraz üzerinde olacak" dedi.

İNCE AYAR GEREKİYOR
Firma Yöneticisi Hakan Akdal Ferrari gibi performans araçlarında otogaz dönüşümünün zor ve ince ayarlar gerektiren bir iş olduğunu söyledi.

BİZE ULAŞIN