Çalık’tan dev transfer

Dr. Martin Ernst Ferstl, Boru Hattı ve Rafineri Grubu'nda Genel Müdür Yardımcılığı'na getirildi Küresel enerji alanında yaklaşık 30 yıllık deneyim ve büyük bilgi birikimine sahip olan Dr. Martin Ernst Ferstl, 1 Nisan 2010 tarihi itibariyle Çalık Enerji Boru Hattı ve Rafineri Projelerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (Chief Operating Officer-COO) olarak göreve başladı.

Profesyonel iş hayatına Shell International'da Saha Mühendisi olarak başlayan Dr. Martin Ernst Ferstl, Operasyon Müdürlüğü görevinin ardından Shell Oil Company'de Proje Müdür Yardımcılığı yaptı. 1990 yılında Maliyet Mühendisliği Yöneticisi olarak British GAS'e geçen Ferstl, burada sırasıyla Ticaret Müdürlüğü, Planlama ve Strateji'den Sorumlu Yöneticilik ve Genel Müdür Yardımcılığı ile paralel İran'da Proje Direktörü olarak görev yaptı.

1996 – 2000 yılları arasında Royal Dutch Shell bünyesinde Shell Sakhalin Holdings'in Genel Müdürlüğü görevini üstlenen Dr. Martin Ernst Ferstl, 2000 – 2007 yılları arasında Shell Kazakistan'ın Genel Müdürlüğü görevini yürüttü. En son Shell Ticaret ve Nakliyat şirketinde Strateji ve Entegrasyondan Sorumlu Genel Müdür olarak strateji oluşturma, organizasyonel dönüşümü yönetme, global fonksiyonların iş planlaması ve ticari risk analizi konularında görev yapan Ferstl, 1 Nisan 2010 tarihi itibariyle Çalık Şirketler Grubu bünyesindeki Çalık Enerji Boru Hattı ve Rafineri Projelerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak (Chief Operating Officer-COO) göreve başladı. Ferstl, özelikle rezerv eklentilerinin promosyonu ile birlikte petrol ve gaz boru hattı nakliyeleri de dahil olmak üzere Hazar Denizi'nden global petrol pazarlarına uzun vadeli üretim kapasitesinin geliştirilmesi konularında engin bir deneyime sahip.

BİZE ULAŞIN