Çalık'ta rafineri ve boru hattı Ferstl'den sorulacak

Shell'de önemli görevlerde bulunan Dr. Martin Ernst Ferstl, Çalık Holding'de Boru Hattı ve Rafineri Projelerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı oldu

Çalık Holding, Dr. Martin Ernst Ferstl'in, 1 Nisan 2010 tarihi itibariyle Çalık Enerji Boru Hattı ve Rafineri Projelerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak (Chief Operating Officer-COO) göreve başladığını bildirdi. Profesyonel iş hayatına Shell International'da saha mühendisi olarak başlayan Dr. Martin Ernst Ferstl, Operasyon Müdürlüğü görevinin ardından Shell Oil Company'de Proje Müdür Yardımcılığı yaptı. 1990'da Maliyet Mühendisliği Yöneticisi olarak British GAS'e geçen Ferstl, burada sırasıyla Ticaret Müdürlüğü, Planlama ve Strateji'den Sorumlu Yöneticilik ve Genel Müdür Yardımcılığı ile İran'da Proje Direktörü olarak görev yaptı.

SHELL KAZAKİSTAN'I DA YÖNETTİ

1996-2000 arasında Royal Dutch Shell bünyesinde Shell Sakhalin Holdings'in Genel Müdürlüğü görevini üstlenen Dr. Martin Ernst Ferstl, 2000 -2007 arasında Shell Kazakistan'ın Genel Müdürlüğü görevini yürüttü. Ferstl, en son Shell Ticaret ve Nakliyat şirketinde Strateji ve Entegrasyondan Sorumlu Genel Müdür olarak strateji oluşturma, organizasyonel dönüşümü yönetme, global fonksiyonların iş planlaması ve ticari risk analizi konularında görev yapıyordu.
BİZE ULAŞIN