Gökyüzü ile yiye içe rekabet edecek

Otobüs firmaları havayollarıyla rekabet etmek için çift katlı otobüslerin alt katını restorana çevirip içki servisi yapıyor, terletmeyen koltuklarda yolculuk ettiriyor

Hava taşımacılığında fiyatların düşmesi ile birlikte havayollarıyla da rekabete giren otobüs firmaları hizmet standartlarıyla birbiriyle yarışıyor. Şehirlerarası yolcu taşımacılığında müşterilerini havayolu şirketlerine kaptırmak istemeyen otobüs firmaları birbiri ile rekabet edebilmek için kablosuz internet, koltuk TV ve açık büfe ikramları gibi hizmetler verirken, bazı firmalar otobüste tasarladığı restoranda yiyecek ve alkollü içecekli servisi vermesi de dikkat çekiyor. İki katlı otobüslerinin alt katını restorana dönüştüren ve ruhsat alan Varan Turizm, İstanbul- Ankara arasındaki seferlerde dörder kişilik toplam 5 masada yiye içe yolculuk yaptırıyor.

TERLETMEYEN KOLTUKLAR

Kamil Koç ise terletmeyen ve ergonomik yün bazlı kadife koltuk kumaşları ile geniş diz mesafesi ile uzun yolculuklarda hizmet veriyor. Firma müşterilerin flaş belleklerle yanında getirdiği filmi, otobüsteki USB girişi sayesinde koltuk arkasındaki televizyondan izleme imkânı da sağlıyor. Ulusoy, otobüslerde dünyanın en geniş koltuk aralığı hizmeti verirken Nilüfer Turizm ise koltukların arkasında televizyonlar sayesinde kişiye özel televizyon sağlıyor.
BİZE ULAŞIN