Mudurnu Piliç üretime başladı

Mudurnu Piliç yapılan deneme kesimi ile tekrar faaliyete başladı.

Mudurnu Piliç'in isim hakkını alan Pak Piliç Yönetim Kurulu Üyeleri, Bolu'nun Mudurnu İlçesinde bulunan Mudurnu Piliç tesislerinde deneme kesimi yaptı.

Dualarla yapılan ilk kesime Pak Piliç Yönetim Kurulu Başkanı Zuhal Daştan, Mudurnu Kaymakamı Mutlu Köksal, Mudurnu Belediye Başkanı Mehmet İnegöl, Zuhal Dostan'ın ailesi Mudurnu'lu iş adamı Süreyya Astarcı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kesimhaneyi gezen Pak Piliç Yönetim Kurulu Başkanı Zuhal Daştan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Bu gün deneme kesimi için start verdik. 12 Nisan günü Mudurnu kesimhanesini yeniden devreye alıyoruz. Yavaş ve emin adımlarla deneme kesimi yapacağız. Personeli ve makineleri uyum halinde çalıştırmaya soktuktan sonra bir ay sonra tam kapasite ile çalışmaya başlayacağız'' dedi.

İlk olarak tek vardiya çalışacaklarını kaydeden Daştan, ''Önümüzdeki yıl iki vardiya Kesim yapıp hem üretimi ve dolayısıyla yöre insanının istihdamını artıracağız. Bu gün deneme için 5 ile 10 bin adet arası tavuk keseceğiz, makineleri kontrol edeceğiz. Şimdilik tesisimizde 185 işçimiz çalışmaya başladı'' diye konuştu.

Pak Piliç Yönetim Kurulu Başkanı Zuhal Daştan'ın Oğlu Mert Daştan Mudurnu'yu el birliği ile eski günlerine kavuşturacaklarını kaydetti.

Deneme kesimi yapıldığı esnada tesisin tüm birimlerini gezerek çalışanlardan bilgi alan Mudurnu Piliç sahibi Zuhal Daştan, herkese hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

BİZE ULAŞIN