"2005'te planlamasaydık belki AVM yapmazdık"

Delta Proje'nin Başkanı Nihat Delibalta, Ataköy Plus AVM'nin beş yıl önce planlandığını, o yüzden de yatırımdan vazgeçmediklerini söyledi

Delta Proje A.Ş ve ortakları tarafından 110 milyon euroluk yatırımla hayata geçirilen Ataköy Plus AVM, bugün itibariyle açıldı. 2 bin kişiyi istihdam edecek AVM'de 140 mağazanın bulunacağını belirten Delta Proje Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Delibalta, ayda 650 bin, yılda ise 8 milyon ziyaretçi hedeflediklerini söyledi. Artık şehir merkezinde bu büyüklükte bir alan bulup, alışveriş merkezi yapmanın güç olduğuna işaret eden Delibalta, "Artık yatırımcılar AVM'ye yatırım yaparken düşünüyor. Biz burayı 5 yıl önce planlamasaydık, belki yapmazdık. Konutları yaptığımız zaman burası, projenin içindeydi" dedi. Arsa alanı için Milli Eğitim Bakanlığı'na 13 adet okul yaptıklarını kaydeden Delibalta, Ataköy Plus'ta kiraları uygun tuttuklarını, perakendecilere 'nefes aldırdıklarını' söyledi. AVM'nin yüzde 75 doluluk oranıyla açıldığını dile getiren Ataköy Plus Alışveriş Merkezi Yatırımcı Temsilcisi Muzaffer Gülöz ise bölgedeki AVM'lerden Ataköy Plus'a geçişler olduğunu söyledi.

AVM'LER BORSA GİBİ

Beymen'in Galleria'daki mağazalarını kapatıp Ataköy Plus'a gelmesiyle ilgili ise Gülöz şöyle konuştu: "Artık peraklendeciler borsadaki gibi AVM'lerde pozisyon alıyorlar. Kötü giden mağazayı bir an önce kapatıp kazanabilecekleri AVM'ye geçiyorlar." Gülöz, perakendecilerle kira konusunda özel bir anlaşma yapmadıklarını, kiralama bedelinin 'sabit kira ciro' esasına dayandığını ve metrekare başına ortalama 30 - 80 euro civarında bulunduğunu ifade etti.

SİTEYE GOLF HİZMETİ
İnşaat alanı: 100 bin metrekare
Kiralanabilir alan: 23 bin metrekare
Yatırım bedeli: 110 milyon euro
Mağaza sayısı: 140

BİZE ULAŞIN