Turkcell gençlerin en çok çalışmak istediği şirket çıktı

15. İnsan Kaynakları Zirvesi'nde Turkcell en çok iş başvurusu yapılan, Global Bilgi de en çok istihdam oluşturan şirket ödülü aldı

Türkiye'de gençlerin en çok çalışmak istediği şirket Turkcell oldu. Kariyer.net tarafından gerçekleştirilen 15. İnsan Kaynakları Zirvesi'nde verilen 9. İnsana Saygı Ödülleri'nde, Turkcell "En Çok Başvuru Yapılan Şirket'' dalında ödül aldı. Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Merkezi'nde düzenlenen ödül töreninde konuşan Turkcell İş Destekten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş, Turkcell'in, teknoloji ve iletişimdeki öncülüğünün yanı sıra istihdam alanında da lider bir kuruluş olduğunu ifade etti.

GLOBAL'E DE ÖDÜL

Kocabaş "Biz istihdama sağladığımız katkıyı en büyük sosyal sorumluluğumuz olarak görüyoruz. İnsanımıza yatırım yapma vizyonuyla istihdam yaratıyor ve çalışanlarımızın memnuniyetini en önemli önceliklerimizin arasına koyuyoruz. 2009'da Turkcell Grup'a 343 bin iş başvurusu yapıldı. Bu rakam ve ödül gösteriyor ki, Turkcell Türk insanının en çok çalışmak istediği şirkettir. Bu bizim için çok büyük bir başarıdır'' dedi. Turkcell Global Bilgi de "2009'un en çok istihdam yaratan şirketi'' seçildi. Global Bilgi'den yapılan yazılı açıklamada, geçen yıl bin 930 kişiye istihdam sağlayan şirketin, yurt içi ve yurt dışında 11 lokasyonda 5 bin 500 masa kapasitesi ve 7 bin 400 çalışanla hizmet verdiği kaydedildi.

BİZE ULAŞIN