Müzikle stres atıyorlar, Vegas'ta orkestra yarışmasına katılıyorlar

Yazılım, telekom ve sigorta sektörünün ünlü şirketlerinin çalışanları müzik gruplarında rahatlıyor. HP Yazılım'ın Müzik Grubu Grooveware Fortune dergisinin Corporate Band yarışmasına da katılıyor

HP Yazılım Grooveware Müzik Grubu, Alcatel'in Alcaband'i ve Anadolu Sigorta Orkestrası üyeleri en stresli anlarda bile müzikle rahatlıyor. 11 ay önce müzik grubunu oluşturan HP Yazılım ekibi Fortune dergisi tarafından düzenlenen Corporate Band (Kurumsal Orkestra) yarışmasına da katılıyor. Finans ve teknoloji dünyasının öncü şirketleri müzik gruplarıyla da adından söz ettirmeye başladı. İçlerinde mühendisten insan kaynakları çalışanına, finans uzmanından ülke direktörüne kadar herkes orkestranın üyesi olmaktan çok mutlu. Her gün işyerinde gönüllü etkinliğin parçası olmak çalışanları üniversite veya lisedeki günlerine götürüyor.

11 AY ÖNCE BAŞLADILAR

HP Yazılım ve Çözümler Grubu'nun önderliğinde Nisan 2009'da kurulan Grooveware müzik grubu, 11 üyesiyle sahnede dinleyicilerle samimi bir elektrik oluşturuyor. Grup her salı akşamı Yamaha Müzik Okulu'nda buluşarak stres atıyor. Eğitmenleri Alper Yüce önderliğinde orkestra çalışması yapıyorlar. Grubun yurtdışından gelen iş arkadaşları ekibin sihirli havasına kendisini kaptırıyor. İlk başta 8 kişiyle yola çıkan Grooveware'de, gruba katılmadan önce enstrüman çalmayı bilen tek kişi grubun klavyecisi Dicle Erkul. Grooveware, Burak Burhan, Feryal Özben, Orkun Topraç gibi müzikle yakından ilgilenen yeni ekip üyelerinin katılımıyla 11 kişiye ulaştı.

BİZE ULAŞIN