Autodesk'ten yeni ürün

Bilgisayar destekli tasarım yazılımları lideri Autodesk'in, Yapı Tasarımı, Mekanik Tasarım ve İmalat sektörlerine yönelik yeni ürünleri, Autodesk Türkiye dağıtıcısı SAYISAL GRAFİK tarafından 05 Mayıs 2010 Çarşamba günü organize edilecek bir etkinlikle kullanıcılara tanıtılacak.

Autodesk ve SAYISAL GRAFIK'in ev sahipliği yapacağı bu sektörel buluşma 05.05.2010 tarihinde, İstanbul, Harbiye Askeri Müze'de gerçekleşecek. Katılımcılar, AutoCAD 2011 ve Autodesk 2011 ürün ailesi ile gelen yenilikleri ve bu yeniliklerin tasarım ve üretim süreçlerine sunduğu sınırsız fırsatlar dünyasını keşfedecekler.

TASARIMLA DAHA İLERİ

18 yıldır Autodesk'in Katma Değerli Dağıtıcısı olan SAYISAL GRAFİK, Autodesk'den konuşmacıların, akademik sunumların, teknik ürün gösterimlerinin ve kullanıcı örneklerinin içerildiği zengin bir içerik ile bu büyük buluşmaya hazır.

Katılımcılar, özetle, fikirleri daha tasarım aşamasındayken, gerçek dünyada üretilmişcesine görmenin, analiz etmenin ve simülasyonunu gerçekleştirmenin nasıl mümkün olduğunu ve çalışma süreçlerine neler katabileceğini görecekler.

Önce genel oturum ile başlayacak olan etkinlik, daha sonra 2 paralel oturum ile devam edecek. Zafer Salonunda, Mimar, İnşaat Mühendisi, Tesisat Mühendisi gibi Yapı Profesyonelleri ağırlanırken, İnönü Salonunda Makine, Kalıp, Otomotiv, Endüstriyel Ürün Tasarımı gibi İmalat Sektörü Profesyonelleri ağırlanacak.

MEKANİK TASARIM VE İMALAT

Mekanik Tasarım ve İmalat Sektörü Profesyonelleri Autodesk Inventor 2011 ve diğer Autodesk Sayısal Modelleme çözümlerinin devrim yaratan tasarım kapasitesini tecrübe edecekler. Sayısal Modelleme ile ürünlerinini geliştirmek için gerekli olabilecek fiziksel prototiplerin sayısını azaltarak, zaman ve para tasarrufu sağlamanın, böylece ürün maliyetlerini düşürerek, pazara daha yenilikçi ve rekabetçi ürünler sunmanın nasıl mümkün olduğunu görecekler.

YAPI TASARIMI

Yapı Tasarımı Profesyonelleri, Autodesk Teknik Danışmanı Emmanuel Di Giacomo'nun sunumu ile Autodesk 2011 ürün ailesini ve Autodesk'in BIM (Yapı Bilgi Sistemi) çözümlerine getirdiği yenilikleri görecekler. BIM ile (Yapı Bilgi Sistemi), tasarım kararlarının sonuçlarını binayı inşa etmeden önce daha detaylı görmenin, bina performansını analiz etmenin ve böylece maliyetli hataları önlemenin nasıl mümkün olduğu anlatılacak. Autodesk BIM çözümlerinin çalışma sürecine katkıları, kullanıcılar Y. Mim. Orçun Ersan (ACE Mimarlık) ve Mim. Erdinç Çiftçi (TOCA Mimarlık) tarafından aktarılacak. Yeşil Binalar ve Bina Performans Analizi konusunda uzman olan ve Autodesk Ecotect kullanan Yrd. Doç. Dr. Gülsu Harputlugil de diğer bir konuşmacı.

BİZE ULAŞIN