Ezan sesiyle büyüdü Müslüman işadamına kulak verecek

ABD Başkanı Obama'nın 5 kıtadan Müslüman girişimcileri davet ettiği Girişimcilik Zirvesi, 26-27 Nisan'da Washington'da yapılacak

Müslüman işadamlarını Başkan Barack Obama ile bir araya getirecek ABD Başkanlığı Girişimcilik Zirvesi'nde geri sayım başladı. Washington'da 26-27 Nisan'da yapılacak tarihi zirve için, 5 kıtadan 50 Müslüman ülkenin 150 girişimcisi davet edildi. Obama 3 Haziran 2009'da Kahire'deki konuşmasında ABD Hükümeti'nin Müslüman iş dünyası ile bağları derinleştirmek amacıyla zirve düzenleyeceğini duyurmuştu. 7 Türk girişimci de zirveye davet edildi. Endeavor Türkiye Girişimcileri Bülent Çelebi (Airties), Fatih İşbecer (Pozitron), Nevzat Aydın'ın (Yemeksepeti. com) yanı sıra Baybars Altuntaş (Deulcom) ve Şirin Elçi (Technopolis) zirveye katılacak. Ayrıca, Hollanda'dan Atilla Aytekin (Triodor Software) ile Almanya'dan Nihat Sorgeç (BWK) davetliler arasında. Katılımcılar arasında Kemal Derviş, Almanya Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Cem Özdemir, Coca-Cola Başkanı Muhtar Kent ve Doğuş Holding Başkanı Ferit Şahenk de var.

'İslam'a karşı önyargıyla savaşmak görevim' dedi
Kahire Üniversitesi'ndeki konuşmasına, 'Esselamün aleyküm' diyerek başlayan ve "Ben Hıristiyanım, evet! Ama benim babam, kuşaklarca Müslüman olan bir aileden geliyor. Çocukken Endonezya'da sabahları ezan sesiyle uyanırdım" ifadesini kullanan Barack Obama, "İslam, ABD'nin bir parçasıdır. İslam'a karşı önyargılarla savaşmak benim görevim" demişti.

Nobel Ödüllü Yunus zirvede
Diğer uluslararası konuşmacılar şöyle:
Muhammad Yunus, Grameen Bank Kurucusu
Fadi Ghandour, Aramex, CEO'su
Mo Ibrahim, Celtel Kurucusu
Obiageli Ezekwesili, Dünya Bankası Afrika Başkan Yardımcısı
Dina Powell, Goldman Sachs, Global Kurumsal İlişkiler Direktörü
Soraya Salti, Junior Achievement (Genç Başarı), Kıdemli Başkan Yardımcısı, Ortadoğu ve Kuzey Afrika
Putera Sampoerna, Sampoerna Strategic Kurucusu
Naif al-Mutawa, THE 99 Kurucusu
Shahid Ansari, Babson's Olin Business School, Provost ve Fakülte Dekanı
Tarik Yousef, Dubai School of Government, Dekanı

BİZE ULAŞIN