İstanbul milyarderleri büyüledi

Forbes dergisi dolar milyarderleri özel sayısında İstanbul'u milyarder işadamlarının ziyaret ettiği en popüler 5 şehir arasında gösterdi. Diğer şehirler New York, Moskova, Londra ve Los Angeles

Avrupa ile Asya kıtasını birbirine bağlayan İstanbul, eşsiz Boğaz manzarası ile dolar milyarderlerinin de gözdesi oldu. ABD'nin en prestijli dergilerinden Forbes dolar milyarderleri özel sayısında İstanbul'u milyarder işadamlarının ziyaret ettiği en popüler 5 şehir arasında gösterdi.

ZİYARET REHBERİ HAZIRLADI

Dolar milyarderlerinin hangi şehirlerde ne tür harcamalar yapabileceğine değinen dergibir de ziyaret maliyet rehberi hazırladı. Dergi New York, Moskova, Londra, İstanbul ve Los Angeles şehirlerini restoran, kuaför, koruma, masaj, günlük hayvan bakımı, opera konseri, otel ve gece kulübü kategorilerinde karşılaştırarak milyarderler için ziyaret maliyet rehberi çıkardı. Araştırmada 28 milyarderin yaşadığı İstanbul'un, 27 milyarderle Los Angeles'ı listede geride bıraktığına değinilirken, tüm kategorilerde fiyat ve mekân bilgisi verildi. Dergi, kategoriler arasında yer alan "opera bileti masrafı" için İstanbul başlığı altında "Diğer şehirlerle karşılaştırılabilecek nitelikte mekân bulunamadı" ibaresini kullandı. Bilet fiyatları ve opera salonu anlamında milyarderlerin ilgisini çekebilecek nitelikte bir mekanın İstanbul'da bulunamadığı ileri sürüldü. Milyarderlerin en çok tercih ettiği beş şehirden fotoğrafların da sunulduğu araştırmada İstanbul'dan tarihi Sultanahmet Camisi fotoğrafına yer verildi.

Boğaz'da 28 milyarder yaşıyor
FORBES'UN haberine göre dolar milyarderlerinin en gözde 5 şehri New York'ta 60, Moskova'da 50, Londra'da 32, İstanbul'da 28, Los Angeles'ta 27'ta dolar milyarderi yaşıyor. New York'un en zengin sakini 18 milyar dolar servete sahip olan Belediye Başkanı Michael Bloomberg. İstanbul'un en zengini ise 3 milyar dolarla Hüsnü Özyeğin.


BİZE ULAŞIN