"Kapatıyoruz" izdihamı

Konya'da bir mobilya firmasının indiriminden yararlanmak isteyen yüzlerce vatandaş, ucuz mobilyaları alabilmek için birbiriyle yarıştı.

Merkezi İstanbul'da bulunan bir mağazanın, Konya-Ankara karayolu üzerindeki bir depoda başlattığı ''kapatıyoruz'' kampanyasında, mobilya ve küçük ev aletlerinin üçte bir fiyatına satılacağını duyurması nedeniyle, sabahın erken saatlerinde çok sayıda vatandaş mağaza önüne geldi.

Mobilyacının bulunduğu Konya-Ankara karayolunda yaklaşık 500 metre sağlı sollu araç kuyruğu oluştu. Zaman zaman karayolunda trafiğin akışında aksaklıklar yaşandı. Vatandaşlar, saat 10.00'da mağazanın açılmasıyla birlikte içeri alınmaya başlandı. Vatandaşların içeri alınması sırasında kısa süreli bir izdiham yaşandı, izdiham mağaza görevlilerinin müdahalesiyle sona erdi.

İçeri alınan vatandaşlar, yatak odası takımlarından, yemek odası takımlarına, oturma gruplarından, sehpalara kadar mağazada bulunan ürünleri inceledi. Mağazada, yatak odası 390, yemek odası 430, koltuk takımı 395, genç odası 375, tv sehpası 35, elektrikli battaniye 10, uyku seti ve sehpa 10 liradan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

BAZI VATANDAŞLAR KOLTUKLARI SIRTLARINDA TAŞIDI

Konyalı vatandaşlar, en fazla 20 liraya satılan uyku seti ve sehpaya ilgi gösterdi. Çok sayıda vatandaş satın aldığı koltuk takımlarını araçlarına kadar sırtında taşıdı.

Firma görevlisi Oğuz Akıncı, gazetecilere yaptığı açıklamada, kapatılan mağazalardan temin ettikleri ve kendi ürettikleri ürünleri farklı illerde çok uygun fiyatlara satışa sunduklarını belirtti.

Ürünleri 3'te 1 fiyatına sattıklarını anlatan Akıncı, ''İlgiden memnunuz. 50 tır dolusu mobilya getirdik, bitene kadar satışa devam edeceğiz. Haftaya da Adana'da olacağız'' dedi.

BİZE ULAŞIN