Haber turu!!!

Perşembe 09.09.2010
Son Güncelleme: Perşembe 09.09.2010
ABONE OL
WOW, CAP İstanbul'a sponsor oldu
14 Eylül - 16 Ekim tarihleri arasında dördüncüsü yapılacak olan CAP İstanbul'un bu yılki sponsoru WOW oteller zinciri oldu. Fransa Solo Açıkdeniz Yelken Şampiyonası'nın son ayağı olan WOW CAP İstanbul, 19 Eylül'de Fransa'nın Toulon kentinden verilecek startla başlayacak. Organizasyonda Avrupa'nın en ünlü Ekipler önce Sicilya, ardından Atina etaplarını tamamlayacak. Daha sonraki etap Didim'de sona erecek. Didim- Bozcaada etabının ardından Çanakkale Boğazı'na oradan Gelibolu-İstanbul etabına geçilecek. Yarış İstanbul'da İstinye Koyu'nda yarış köyünde sona erecek.

New York'un en dar evi 2.7 milyon dolar

Dünyanın en yüksek emlak fiyatlarına sahip olan New York'ta sadece 2.7 metre genişliğindeki şehrin en dar evine 2.7 milyon dolar değer biçiliyor. 1873 yılında iki ev arasındaki en dar geçide inşa edilen üç katlı, 12.8 metre uzunluğundaki yapıya biçilen değer duyanları şaşkına çeviriyor. Evin şu andaki sahiplerinin ise evi 2000 yılında 1.6 milyon dolara satın aldığı öğrenildi. Evin giriş katında mutfak ve oturma odası, ikinci katta iki oturma odası, en üst katta da yatak odası yer alıyor.

Türkiye'den bilime 600 milyon euroluk yatırım
Türkiye, geleceğin bilimsel ve teknolojik araştırmalarının yapıldığı Avrupa Birliği (AB) Çerçeve Programlarına (ÇP) 3 yılda 60 milyon euro aidat ödedi. Bu sürede 900 milyon euroluk değere sahip büyük kapsamlı bilimsel araştırmalara ortaklık etti. 3 yılda 400 projeye ortak olan Türk araştırmacılar, üzerinde çalıştıkları projelerden 70 milyon euroluk pay kaptı. TÜBİTAK 7. ÇP Ulusal Koordinatörü Okan Kara,Türkiye'nin önümüzdeki dönemlerde de projelere hız kesmeden ortak olacağını söyledi.