Royal Center'a başladı 2011'de 500 milyon liralık yatırım yapacak

Maltepe'de yaptığı Royal Center projesini İngiltere Kraliçesi Elizabeth ile Prens Philip'in canlandırıldığı mizansenle tanıtan DAP Yapı, 2011'de 500 milyon liralık projeye start verecek

Çarşamba 15.09.2010
ABONE OL
Royal Center'ın tanıtımında konuşan DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "DAP Royal Center'da yaşıyorsanız dev bir göletin içindeki evinize sandalla gidebilir, 20. kata çıkıp Adalara karşı golf oynayabilir, 7/24 rezidans hizmetinden yararlanabilir, tavan yüksekliği 3.5 metre olan odanızda ferahlık hissedebilirsiniz'' dedi. Yurtdışında önünden geçerken durup seyrettikleri binaların benzerlerini artık kendilerinin de ürettiğini belirten Yılmaz, ülkeye kalıcı eserler bırakmanın gayreti içinde olduklarını ifade ederek, şöyle konuştu: "Kişiler gelip geçer, aynı şekilde şirketler de gelip geçer. Ancak inşa edilen binalar kalıcıdır. Nesiller boyunca varlığını sürdürecektir. Maltepe'nin çehresini değiştirecek bir proje ürettik. İnşallah bahtı da açık olur."
150 MİLYON LİRALIK PROJE

Projede sosyal tesisler ve otoparkın bittiğini, konutları da 2 yılda sahiplerine teslim etmeyi planladıklarını söyleyen Yılmaz, daire fiyatlarının 308 bin lira ile 1 milyon 326 bin lira arasında değiştiğini, müşteri isteğini ön planda tuttuklarını, isteyen kişilerin bir katı tek daire yapabileceğini belirtti. Proje bedelinin 150 milyon lira olduğunu ifade eden Yılmaz, "Projenin yüzde 25'inin satışı tamamlandı. B artı A grubuna hitap ediyoruz. Fiyat aralığı 9.500 liraya kadar çıkacak. Projede ağırlıklı 2+1 sattık. Genellikle eski müşteri portföyümüze verdik ama ağırlıklı üst düzey yöneticiler aldı. Futbolculardan bir arkadaşımız aldı. Müdürler var, çok üst düzey banka yöneticileri var'' dedi.

4 PROJE SIRADA
2011'de 4 projeye daha start vereceklerini bildiren Yılmaz, "Bunlardan biri Çağlayan. Anıtlara takıldı ama çözülmek üzere. Maltepe'de de 2 projemiz olacak. Toplam yatırım değeri 500 milyon lira. Bir proje üzerinde daha çalışıyoruz" dedi.