Yeteneği parayla satın alamazsın, kızlarım yetenekliyse sanatçı olsun

Annelik ve iş hayatı birlikte zordur. Peki siz bunu nasıl dengeliyorsunuz? Doğru bir söz. Her ne kadar olanaklarınız fazla olsa da eğer çocuklarınıza anne olacak ve istediğiniz gibi yetiştireceğim diyorsanız mümkün olduğunca sizin ilgilenmeniz gerekiyor. Ama eskiye göre şimdi daha rahatım. Esra büyüdü. Aylin ise 9 yaşına geldi. Zaten onlarla ve eşimle beraber olmayı çok seviyorum ve bu zamanlarda iş geri plana düşüyor.
Çocuklardan söz açılmışken, eğitim konusunda ne düşünüyorsunuz? Sizin aldığınız tarzda bir eğitim almasından mı yoksa babalarının (Alman) aldığı tarzda bir eğitim almalarını mı isterdiniz ve neticede ne oldu? Çocuklar ilk öğrenimlerini Koç Lisesi'nde sürdürüyor. Burada verilen eğitimin kalitesine inanıyorum. Yanımızdan ayrılmalarını istemedim. Üniversiteyi yurtdışında okurlar muhtemelen.
Kızlarınızı ileride iş dünyasında hayal ediyor musunuz? Yoksa örneğin sanatçı olmalarını ister misiniz? Okul sonrası iş dünyasında olmalarını çok arzu ederim. Başarılı olmaları benim için gurur kaynağı olur. Sanatçılık ise apayrı bir şey. Yeteneği parayla satın alamazsınız, var ise olabilirler. Ben yetenekleri olduğuna inanıyorum. Eğitim ile pekiştirilir ve eğer onlarda isterlerse niye sanatçı olmasınlar.

BUGÜN NELER OLDU