Doğu Anadolu lüksü sevdi düğünde Hummer istiyor

Doğu ve Güneydoğu lükse alıştı. Hakkârili gençler internet üzerinden Cavalli marka pantolon siparişi veriyor. Düğünlerde Hummer marka limuzin kiralama talebi artıyor

  1. Haberler
  2. Ekonomi
Cuma 10.12.2010 ABONE OL
Armani Jeans'ten Versace'ye, Galliano'dan Just Cavalli'ye lüks giyim denilince akla gelen markaları sanal alemde vitrine koyan ilk internet sitesi Ala- Marka.com'a Doğu Anadolu'dan ilgi artıyor. Nisan ayında devreye giren internet sitesinin 6 ayda üye sayısı 150 bine ulaştı. AlaMarka'nın yaratıcısı Özgür Aksoy, dünyaca ünlü bu markaların İstanbul dışında mağaza açmadıklarını, Anadolu zengininin ise bu markalara olan ilgisini gidermek için bu siteyi kurduklarını vurguladı. Aksoy, bu sayede hem bu markaları daha ucuza hem de Türkiye'nin her tarafına ulaştırdıklarını belirtti. Aksoy, "Anadolu'da alışverişi seven büyük bir kesim var. Oldukça kalabalık bir kesim ve bunlar hem iş hem alışveriş diyerek yılın belirli dönemlerinde İstanbul'a geliyor. Biz de bu kesimin gelmesi yerine biz gidelim istedik" dedi.

HAKKÂRİ'YE CAVALLI GÖNDERDİK
BATMAN, Şanlıurfa, Siirt gibi nüfusu daha az olan kentlerden yoğun şekilde talep aldıklarını dile getiren Aksoy, "Son olarak Hakkâri'den bir gence Just Cavalli marka kot pantolon gönderdik" diye konuştu. "Kampanya reyonumuzda fiyatlar yüzde 85 daha ucuz hale gelebiliyor" diyen Aksoy, giyim ve takı ürünlerinin dışında lükse dair hizmetlerin de AlaMarka'da yer aldığını, bunlar arasında kiralık helikopter, jet ve limuzin olduğunu söyledi. Aksoy, "Şu anda sadece Ankara ve İstanbul'da olan bu çalışmayı çeşitlendirmek istiyoruz. Güneydoğu Anadolu'da düğünlerde kullanılmak için Hummer marka limuzin talep ediliyor. 1 yıl içinde bu hizmeti oraya götürmeyi planlıyoruz" dedi. Aksoy "Hummer'a talep İstanbul'dan fazla çünkü" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU