Ear Teknik'e Almanya'dan 'Ar-Ge merkezi' teklifi

İşitme cihazı üreticisi Ear Teknik Yönetim Kurulu Başkanı Ağaç, "Almanya 'Ar-Ge merkezinizi burada kurun' teklifi yaptı" dedi

  1. Haberler
  2. Ekonomi
Pazar 12.12.2010 ABONE OL
Sabah'ın daha önce "Mesut Özil'e değil, Emin'e bak" diye haber yaptığı işitme cihazı üreticisi Ear Teknik'e Almanya'dan teklif geldi. İhracat yaptkleri ülke sayısını 20'den 30'a çıkardıklarını belirten Ear Teknik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Ağaç, "SABAH'ın haberinden sonra Alman yetkililer bizimle temasa geçerek Ar-Ge merkezini Almanya'da kurmamızı istedi. Türkiye'de paslanmış bürokrasi sorumluluk almıyor. Sizin yaptığınız projeye ve uzmanlığa değil, teminat olarak göstereceğiniz arsaya bakıyor" dedi.

ORTADOĞU DA İLGİ ARTTI

Türkiye'de Çorlu serbest bölgede üretim dışında teşvik almadıklarını belirten Emin Ağaç, "Biz taklit değil, kendi teknolojimizi kullanıyoruz. Başka firmaların ne yaptığına bakmıyoruz. Son katıldığımız fuarda da bu fark iyice ortaya çıktı" şeklinde konuştu. Ortadoğuda 4 ülke ile ihracat anlaşmasını yaptıklarını vurgulayan Ağaç, yenilikleri ortaya koyan bir firma olduklarını vurguladı.

2 yeni cihaz piyasada
Firma 2 yeni cihazını tanıttı. İlk kez Almanya'da tanıtılan Earnet NANO2 kulağın hava almasını sağlıyor. Earnet Biyonik Cihaz ise dünyada bir ilk. 32 kanal özelliği ile duymanın ötesinde aynı zamanda anlamayı da sağlıyor. Yeni cihaz hakkında bilgi veren Ağaç, "Yaptığımız yeni cihaz insan sesine duyarlı. Bilindiği gibi bu cihazlarda çevre faktörü çok önemli. Yeni cihaz, çevredeki gereksiz gürültüler ve cihazdaki gürültü yerine insan sesini algılıyor" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU