Cacharel'e 9 ülkede Türk imzası

Fransız Cacharel'in kurucusu Jean Bosquet, dün İstanbul'a geldi ve 9 ülkedeki isim hakkını Aydınlı'ya devreden anlaşmaya imzayı attı. Bousquet, "İyi ki Türk pazarına 15 yıl önce girmişiz. Büyümeniz göz kamaştırıcı" dedi

  1. Haberler
  2. Ekonomi
Cumartesi 18.12.2010 ABONE OL
ABD, Asya ve Avrupa'da kadın, erkek ve çocuk giyimin yanı sıra aksesuar ve parfüm kategorilerinde de faaliyet gösteren Fransız hazırgiyim devi Cacharel'in Türkiye'deki 15 yıllık lisansörü Aydınlı Grubu, markanın 9 ülkedeki isim hakkını satın aldı. SABAH'ın sorularını yanıtlayan Cacharel'in kurucusu ve Dünya Başkanı Jean Bousquet, "İlk kez bir lisansörümüze isim hakkımızı satıyoruz. Türkiye Cacharel'in erkek giyim kategorisinde kriz öncesi de sonrası da liderliğini kaybetmedi. Bu performansa ve partnerimize güvenip Türkiye'nin komşu ülkelerinin yönetimini Aydınlı'ya devrettik" dedi. Türkiye'deki büyümenin göz kamaştırıcı olduğuna değinen Bousquet, "İyi ki 15 yıl önce bu pazara girmişiz" dedi.

KADIN GİYİM GELİYOR

Erkek giyimde Türkiye'nin çok iyi olduğunu ve liderliği kimseye bırakmadığını kaydeden belirten Bousquet, "Çocuk, kadın ve aksesuar kategorilerini de Türkiye'ye getirmek istiyoruz. İlk etapta kornerlarla başlarız ardından da mağazalar gelir" dedi. Türkiye'nin Doğu Avrupa ve Ortadoğu arasında çok stratejik bir konuma geldiğini vurgulayan Bousquet, "Sadece para için hareket etmek başarı getiremez. Aydınlı 15 yıldır ortağımız ve işyaşamında ayrılmaz bir ikilli olduk. Bu yüzden de 9 ülkenin sorumluluğunu onlara devrediyoruz" dedi. Dünyada kriz sonrasında dengelerin değiştiğini artık Türkiye, Çin, Rusya, Brezilya ve Afrika'nın oyuna girdiğini ifade eden Bousquet, "Oyun küçük bir alandaydı artık çok büyük bir alanda oynanıyor. Ortadakiler dışarıda kalırken kenardakiler ortaya geçti. Biz de taşlarımızı yeni değişen kurallara göre oynuyoruz" dedi. Dünyada fiyat - kalite dengesinin de değiştiğine dikkat çeken Bousquet, fiyatlar aşağı giderken kalitenin yukarı çıktığını bunun da ciddi bir rekabet yarattığını ifade etti. Aydınlı Grubu Yürütme Kurulu Başkanı Ahmet Said Kavurmacı ise perikandeci taraflarını ön plana çıkaracaklarını, üretimi ise ikinci plana alacaklarını söyledi. Kavurmacı, "Kendi üretim kapasitemizi artırmak yerine başka fabrikalarla çalışacağız. Bazı fabrikaların sadece bize çalışmasını sağlayacağız. Bu şekilde biz de gücümüzü mağazalaşmaya harcayacağız" diye konuştu.

'İş hayatında ayrılmaz ikiliyiz'
Cacharel'in kurucusu ve Dünya Başkanı Jean Bosquet, Aydınlı Grup için, "İş hayatında ayrılmaz bir ikili olduk" dedi. Kavurmacı ise orta vadeli planlar arasında Cacharel'in kadın giyimdeki lisansörü olmak için de görüştüklerini ifade etti.

BUGÜN NELER OLDU