Akşan Yapı, 5 yılda 5 bin çevreci konut yapacak

  1. Haberler
  2. Ekonomi
Cuma 24.12.2010 ABONE OL
Akşan Yapı hafif çelik yapı sistemiyle 2015 yılına kadar 5 bin konut üretmeyi hedefliyor. 555 konutluk 35. Sokak projesine İzmir'de start veren şirket, 140 bin TL'den başlayan fiyatlarla daire satacak. Hafif çelik yapı sistemleriyle depreme dayanıklı ve çevreci konut, otel, hastane ve okul gibi yaşam alanları inşa eden firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Melih Şimşek, "Ankara ve Antalya'da da yeni konut projelerine başlıyoruz. Yurtdışında ise Libya, İran ve Irak'ta çalışmalarımız sürüyor" dedi. Akşan Yapı'nın ilk projesi 35. Sokak, İzmir'in yeni konut bölgesi olarak kabul edilen Karşıyaka çıkışı Ulukent' te inşa ediliyor. 130 bin metrekarelik alan üzerinde kurulan 35. Sokak, 200 milyon lira büyüklüğünde. 221 konutluk Ankara projesi ve 370 konutluk Antalya projesi takip edecek.

2 BİN KİŞİ YAŞAYACAK
"Proje 2 bin kişilik bir nüfusun yaşayacağı bahçeli evlerden oluşuyor" diyen Şimşek, projenin yapı dalında '2010 Ulusal Mimarlık Ödülü'nü alan Yüksek Mimer Mehmet Kütükçüoğlu imzasını taşıdığını kaydetti.

Anadolu paket evle tanışacak
ABD'de çok yaygın olan paket ev ya da hazır ev sistemini Akşan olarak, Anadolu'ya yaymayı hedeflediklerini anlatan Şimşek, "ABD'de her yıl milyonlarca adet hazır ev satılıyor. Türkiye'de de bu sistemi yerleştirmek istiyoruz. Çelik yapı sistemi üreticileri olarak Türkiye'deki konut pazarının yüzde 10'unu hedefliyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU