Takım elbise rekoru için seçimi bekliyor

2011'de Avrupa pazarına girecek Kiğılı, rekor satış için genel seçimlere odaklandı. Firma politikacılara üç ayda 100 bin takım elbise satacak

  1. Haberler
  2. Ekonomi
Cumartesi 26.12.2010 ABONE OL
Erkek giyim pazarının en büyük oyuncularından Kiğılı, bir yandan yeni kategoriler için koleksiyon hazırlıkları yaparken diğer yandan da heyecanla seçim dönemini beklemeye koyuldu. Seçim dönemi siyasi dönüm noktası olmasından çok Kiğılı için ticarette ciddi bir dönüm noktası. Çünkü firma en kısa sürede en fazla takım elbiseyi seçim dönemlerinde satıyor. Geçen seçim döneminde 85 bin parça takım elbise sattıklarını belirten Kiğılı Genel Müdürü Hilal Suerdem, "İl il dolaşan milletvekili ve milletvekili adayları iyi görünmek için gardroblarına yeni parçalar ekliyor. Biz de bu hareketten yararlanıyoruz. Önümüzdeki seçimlere 3 ay kala 100 bin takım elbise satarız. Zaten en fazla satış yaptığımız il Ankara" dedi.

PRESTİJ İÇİN AVRUPA'YA GİRİYOR

Komşu ülkelerle başladığı yurtdışına yayılma politikasına Avrupa ile devam etme kararı alan markanın Avrupa'da ağırlıklı olarak Türkler'in yaşadığı ülke ve şehirlerde mağaza açacağını belirten Suerdem ilk mağazayı 2011'de Almanya'nın Köln şehrinde açacaklarını söyledi. "Avrupa bizim için prestij. Orada franchise vererek büyüyeceğiz. Çevre ülkelerde yayılmaya devam edeceğiz ama Avrupa'da da olmak gerekiyor" dedi.

BUGÜN NELER OLDU